Hava Durumu

Yalova Üniversitesi Rektörü, Bahçekapılı’dan takımlara destek

Ankara Etimesgut Havalimanı'nda 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında düzenlenen TEKNOFEST 2023'te, Yalova Üniversitesi, milli teknoloji gelişimine önemli bir katkı sunuyor. Üniversite, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın yürütücülüğünde gerçekleşen bu etkinlikte yerini alarak, açtığı stantla ziyaretçileri ağırlıyor

Haber Giriş Tarihi: 02.09.2023 11:26
Haber Güncellenme Tarihi: 02.09.2023 11:47
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Üniversitesi Rektörü, Bahçekapılı’dan takımlara destek

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, TEKNOFEST 2023 alanında kurulan Yalova Üniversitesi standını ziyaret ederken Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir ve Yalova Teknopark Genel Müdürü Yasin Gök'e desteklerinden dolayı teşekkür etti. Rektör Bahçekapılı, Yalova OSB ve Teknopark ile aynı standı paylaşmanın önemini vurgulayarak, bu iş birliğinin milli teknolojinin gelişimine olan katkısına dikkat çekti.


TEKNOFEST'te Yalova Üniversitesi takımlarının hazırladığı projeler büyük ilgi görüyor. Ulaştırma Mühendisleri takımının "Girişim Yarışması" kategorisinde yer aldığı entegre toplu taşıma platformu projesi kategorisinde son 16 takıma kaldı. Proje, Türkiye genelindeki toplu taşıma sistemlerini tek bir yazılım üzerinde birleştirerek farklı şehirlerdeki toplu taşıma bilgilerine kolayca erişimi sağlıyor.
Araştırma görevlileri İsmail Adalıoğlu, Gürcan Sarısoy ve Ayşe Polat tarafından oluşturulan Ulaştırma Mühendisleri takımı, bu proje ile ulaşım ve mobilite alanında 16 finalist arasına girmeyi başardı. Projeye ilişkin daha fazla bilgiye www.akilliulasim.com adresinden ulaşılabiliyor.


Yalova Üniversitesi’ni temsil eden bir diğer takım Atmaca Team, Teknofest 2023 Girişim Yarışması'nda önemli bir başarı elde ederek Tarım Teknolojileri kategorisinde 17 finalist takım arasına girdi.
Atmaca Team tarım sektöründe su tasarrufunu ve ürün verimliliğini artırmayı hedefleyen topraklı ve topraksız (hidroponik) seralara yönelik otomasyon kitleri ve uzaktan takip uygulaması geliştiriyor.
Takımın üyeleri arasında Yalova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencilerinden Burak Mutluer ve Atahan Efe, Endüstri Mühendisliğinden Erva Nazlı Tüccar ve Enerji Sistemleri Mühendisliğinden Mehmet Yazıcıoğlu bulunuyor.


Atmaca Team, geçen sene TEKNOFEST Çevre ve Enerji Teknolojileri yarışmasında üniversiteyi temsil ederek 10. sırada yer almışlar ve dikkatleri üzerine çekmişti. Atmaca Team, bu yıl ikinci kez TEKNOFEST finalisti olarak, tarım teknolojilerindeki yenilikçi çalışmalarıyla sektöre değerli katkılar sunmayı sürdürüyor.


Rektör Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, sergilenen projeleri inceledi ve öğrencilere başarılar dileyerek, üniversite olarak bu tür etkinliklerde öğrencilerine sağladıkları desteğin devam edeceğini belirtti. Prof. Dr. Bahçekapılı, "Üniversitemiz, milli teknoloji hamlesinin merkezinde yer alıyor ve Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek teknolojilere ev sahipliği yapıyor. Öğrencilerimiz, ürettikleri projelerle bu büyük organizasyonda önemli başarılar elde ediyorlar. Biz, öğrencilerimizin gelişimini ve ülkemizin geleceğini TEKNOFEST gibi önemli platformlarda desteklemekten gurur duyuyoruz" dedi.

Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.