Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversitesi öğrencileri İsrail’i protesto etti

Yalova Üniversitesi öğrencileri, İsrail’in Gazze’de bulunan 2 hastaneye yönelik gerçekleştirmiş olduğu hava saldırısında çok sayıda sivil vatandaşın hayatını kaybetmesi üzerine Yalova Üniversitesi kampüsünde toplanarak İsrail’i lanetlediler ve bir basın açıklaması yaptılar.

Haber Giriş Tarihi: 18.10.2023 23:41
Haber Güncellenme Tarihi: 18.10.2023 23:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Üniversitesi öğrencileri İsrail’i protesto etti

Yalova Üniversitesi öğrencileri, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları protesto etti. Merkez kampüste düzenlenen eylemde yüzlerce öğrenci tek bir yürek olarak Filistinli kardeşlerine destek verdi. Öğrenciler, “Barbarsın İsrail, vahşisin, katilsin, zalimsin” sloganları atarak İsrail’i lanetledi.

Öğrenciler adına basın açıklaması yapan Ali Ata, İsrail’in Gazze’de yüzlerce masum insanı acımasızca katlettiğini belirterek, “İnsanlık için kabul edilemez derecede korkunç olan bu zulüm yüreklerimize masumların bu dünyada sahipsiz olduğunun acısını düşürdü. Yıllardır süre gelen bu zulümle işgal güçlerinin saldırıları sonucu binlerce Filistinli şehit edildi. Çok sayıda Filistinli yaralandı ve sakat bırakıldı. Binlerce Filistinlinin evleri ve arazileri işgal edildi. Gazze’nin etrafına örülen utanç duvarları ile son yüzyılın en büyük açık hava hapishanesi inşa edildi.” dedi.

Açıklamanın devamında ise şu sözlere yer verildi, “Cenin’de, Shuafat kamplarında, Nablus’ta ve Gazze’de çok sayıda katliam gerçekleştirildi” diye devam eden Ali Ata, şunları söyledi: “75 yıldır hakları, toprakları, vatanları, canları ve malları ellerinden alınan Filistinliler, İsrail zulmü altında çok zor şartlarda yaşamlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. İsrail yapılan tüm uluslararası anlaşmalara rağmen Filistin’e saldırmaya devam ediyor. Filistin her geçen gün İsrail’in saldırılarıyla karşı karşıya kalıyor. Bizler şunu net bir şekilde gördük: yeryüzünde bozgunculuk görevine üstlenmiş olan İsrail, hiçbir uyarıyı ve kınamayı dinlemedi. İsrail her zaman barışın karşısında bir tutum sergiledi. Şimdi İsrail’in karşısında savaşan Filistinli kardeşlerimizle birlik olma zamanı. İsrail’in başlattığı ateş kendisini yakacak. Filistin’de toprakları işgal edilen kardeşlerimize desteklerimizi ve dualarımızı gönderiyoruz. Bugün burada İsrail’in saldırılarına karşı çıkıyoruz. Mazlumlar için adalet sağlanana dek bu davayı savunmaya devam edeceğiz. Mescid-i Aksa’nın, Kudüs’ün ve Filistin’in özgürlüğü için sesimizi duyurmalıyız. Susmadık, susmayacağız. 8 milyonluk İsrail için 1 buçuk milyar Müslüman ebabil bekliyorsa, ebabiller gelse İsrail’i değil bizi taşlar. Bu zulmü engelleyemiyorsak en azından herkese duyurmalıyız.” 

Haber/Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.