Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Üniversitesi’nde geri dönüşüm malzemelerinden üretilen saksılara çiçek ekildi

Yalova Üniversitesinde yüzde 100 geri dönüşüm malzemelerinden üretilen saksılara ekilen çiçekler, üniversite personeline hediye edildi.

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2024 12:44
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2024 12:44
Kaynak: Serap Polat
Yalova Üniversitesi’nde geri dönüşüm malzemelerinden üretilen saksılara çiçek ekildi

Yalova Üniversitesi Erasmus Ofisi, Yalova Üniversitesinin Polimer İşleme laboratuvarlarında geri dönüştürülebilir malzemelerle üretilen saksılara ekilen çiçekleri üniversite personeline dağıttı.

Polimer malzemelerin şekillendirilme süreçlerine ait proses şartlarının optimizasyonu, polimer-katkı reçetelerinin belirlenmesi, polimer karışımlarının hazırlanması, polimer esaslı kompozit malzemelerin hazırlanması konularında araştırma ve ürün geliştirme çalışmalarının yürütüldüğü Polimer İşleme laboratuvarlarında bu defa yüzde 100 geri dönüşüm malzemelerinden saksı üretildi.

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında üretilen ve çevre dostu yaklaşımlarla tasarlanan saksılara ekilen çiçekler, Erasmus Ofisi organizasyonuyla başta Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca olmak üzere, üniversite yönetimi ve rektörlük personeline dağıtıldı.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.