Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Tarım İl Müdürü Parıldar, Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü yayınladığı mesajla kutladı.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2024 11:49
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 11:49
Kaynak: Serap Polat
Yalova Tarım İl Müdürü Parıldar, Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladı

Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'nun kuruluş tarihi olan 14 Mayıs,1984 yılından beri her yıl 'Dünya Çiftçiler Günü' olarak kutlanıyor. Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu tarafından çiftçilik mesleğine olan farkındalığı artırmak amacıyla 14 Mayıs'ın Dünya Çiftçiler günü olarak kutlanmasına karar verildiğini hatırlatan Suat Parıldar, “Dünya Çiftçiler Günü, ülkemiz tarımının ve ona emek katan üreticilerimizin değerini hatırlamanın yanında tarıma dair gelecek planlamasını konuşabilmek açısından da çok önemlidir.” dedi.

“Güçlü ülke kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış olan ülkedir”

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nün Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu'na üye tüm ülkelerde kutlandığını ifade eden Suat Parıldar, “Bugün de gerçekleştirilen çeşitli faaliyetlerle dünyanın her tarafında tarımsal üretim yoluyla insanlığın ihtiyaç duyduğu gıda üretimini gerçekleştiren çiftçilik mesleğinin, toplum için taşıdığı önemin ortaya konulması, çiftçilik mesleğine ve bu mesleğin sorunlarına kamuoyunun dikkatinin çekilmesi hedeflenmiştir. Her yıl çeşitli etkinliklerle kutladığımız Dünya Çiftçiler Günü, ülkemiz tarımının ve ona emek katan üreticilerimizin değerini hatırlamanın yanında tarıma dair gelecek planlamasını konuşabilmek açısından da çok önemlidir. Cumhurbaşkanımızın da her platformda ifade ettiği gibi 21'inci yüzyılda da tarım ve gıda; su, enerji ve teknolojiyle beraber stratejik sektör olma konumunu sürdürmekte olup, güçlü bir ülke kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış olan ülkedir.” şeklinde bilgi verdi.

“Ürününüz bol, kazancınız bereketli Dünya Çiftçiler Günü'nüz kutlu olsun"

Toprağa emek ve sevgi veren çiftçilerle birlikte çalışmaya devam edeceklerini aktaran İl Müdürü Suat Parıldar, “'Tarlada izi olmayanın sofrada yüzü olmaz' şiarından yola çıkarak toprağımıza gönül verip çalışmayı ve üretmeyi, yaptığımız işin aslı saymamız, siz değerli çiftçilerimizi ve bizleri yarınımız için bugünden üretmeye başlamak ve hiç durmadan çalışmak hedefinde buluşturmaktadır. Bu hedefimiz doğrultusunda, İl Müdürlüğü olarak var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu inançla, toprağımıza emek ve sevgi veren, tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren çiftçilerimizi gönülden kucaklıyor, bereketli yarınlar için, ben ve ekibim çalışmaya devam etmekten mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum. Çiftçilerimizden üretim yaparken suyu verimli kullanmalarını, ürünün istediği kadar sulama yapmalarını, TARSİM sigortalarını yapmalarını rica ediyorum. Ürününüz bol, kazancınız bereketli; 'Dünya Çiftçiler Günü'nüz kutlu olsun." açıklamasında bulundu.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.