Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova polisi 4 bin 930 kişiye ulaştı

Yalova Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu maddeler ve madde bağımlılığı ile mücadelede toplumsal bilinç oluşturmak için çeşitli projeler yürütüyor. Bu projeler kapsamında, anneler, gençler, yetişkinler ve kurum çalışanlarına yönelik eğitim ve farkındalık faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Bu faaliyetlerde bugüne kadar 4 bin 930 kişiye ulaşıldığı belirtildi

Haber Giriş Tarihi: 20.10.2023 06:16
Haber Güncellenme Tarihi: 20.10.2023 06:16
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova polisi 4 bin 930 kişiye ulaştı

Yalova Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında yapılan çalışmaları ve ulaşılan vatandaşlarla ilgili bir bilgilendirme yaptı. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan basın açıklamasında, uyuşturucu maddelerin toplumu sağlık, sosyolojik, fiziksel ve ekonomik olarak zayıf düşürdüğü ve özellikle genç nesilleri tehdit ettiği vurgulandı.
Açıklamada, “Uyuşturucu kullanımına bağlı ortaya çıkan zararlar, sadece kullanıcı ile sınırlı sağlık sorunlarından ibaret değildir. Sağlığa verdiği zararların yanı sıra çoğu zaman kişinin ailesine, içinde bulunduğu çevreye ve toplumun tamamına yansıyan hukuki, sosyal, ekonomik sorunları da beraberinde getirebilmektedir” denildi.

Açıklamada, uyuşturucu madde kaçakçılığının başta terör örgütleri olmak üzere çeşitli suç örgütlerinin önemli finansman kaynakları arasında başı çektiği ve güvenlik güçlerinin bu konuda canları pahasına kararlılıkla mücadele ettiği ifade edildi. Ayrıca, uyuşturucu suçları ile mücadelede toplumun desteğinin alınmasının ve vatandaşların katkılarının büyük önem taşıdığı kaydedildi.

Açıklamada, Yalova Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “En İyi Narkotik Polisi Anne”, “Narkorehber”, “Narko Gençlik”, “Narko Nokta” gibi projeler hakkında da bilgi verildi. Bu projeler sayesinde annelere, gençlere, yetişkinlere ve kurum çalışanlarına yönelik eğitim ve farkındalık faaliyetleri düzenlendiği ve bu faaliyetlerde 4 bin 930 kişiye ulaşıldığı aktarıldı.

Yalova Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklama sonunda, sağlıklı ve güvenli yarınlar adına uyuşturucu maddeler ve madde bağımlılığı ile mücadele hususunda toplumsal bilinç oluşturulmasına yönelik önleme, bilgilendirme ve farkındalık çalışmalarının kurumlar arası iş birliği çalışmaları kapsamında sürdürüleceği belirtildi.

M. Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.