Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova MAG-DER AME Ekibi 15 yaşında

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi (AME) 15 yaşına girdi.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 10:48
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 10:48
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova MAG-DER AME Ekibi 15 yaşında

Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi, kendi ilinde, ilçesinde ve çevresindeki deprem, sel, yangın, trafik kazaları, tren kazası, toprak kayması gibi afet ve acil durumlara hızlı müdahale kapasitesi sunmak amacıyla kurulmuş bir ekiptir. Bu gönüllü ekip, Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından düzenlenen ve SAR (Search and Rescue-Arama Kurtarma) eğitimi almış bireylerden oluşur.

İhbarı aldığı an itibariyle, ekip, en kısa sürede olay yerine intikal eder ve öncelikle çevre güvenliğini sağlamak üzere harekete geçer. Olay yerine varır varmaz bilgi toplama sürecine başlarlar. Bu süreçte, afet veya acil durumun boyutunu ve ihtiyaçlarını belirlemek için detaylı saha çalışmaları yaparlar.

Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi, toplumun güvenliği ve refahı için fedakarca çalışan bir grup gönüllüden oluşmaktadır. Her bir üye, afet ve acil durumlarla başa çıkma konusunda donanımlıdır ve sürekli olarak eğitim almaya ve kendini geliştirmeye önem verir.

MAG-DER Başkanı Sabri Karaçam, yaptığı açıklamada, Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi’nin 15 yaşına girdiğini açıkladı ve sözlerinin devamında, "Amacımız, afet-kaza gibi durumlarda toplumun güvenliğini sağlamak ve afetlerin etkilerini en aza indirmektir. Bu nedenle, her zaman hazır ve çevik bir şekilde hareket ediyoruz, zararın en aza indirilmesine katkı sağlıyoruz" dedi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.