Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova KGK üyeleri, Marmara Bölge Toplantısına katıldı

Yalova KGK Başkanı Dilara Altan ile İcra Komitesi Üyeleri, Bursa Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen Marmara Bölge Toplantısı’na katıldılar

Haber Giriş Tarihi: 21.06.2024 05:12
Haber Güncellenme Tarihi: 21.06.2024 05:12
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova KGK üyeleri, Marmara Bölge Toplantısına katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölge Toplantısı’nın üçüncüsü, TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu ev sahipliğinde Bursa Ticaret Borsası’nda (Bursa TB) gerçekleştirildi. Yalova KGK Başkanı Dilara Altan ile İcra Komitesi Üyeleri, Bursa TB Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Onur, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Aydoğdu, TOBB Girişimcilik Müdürü Duygu Kılıç Çanakcımaksutoğlu’nun da katıldığı toplantıda, Marmara Bölge Temsilcisi ve Kocaeli KGK Başkanı Nurcan Babalık, Balıkesir KGK Başkanı Buse Tellioğlu Altındiş, Bilecik KGK Başkanı Filiz Eğilmez, Sakarya KGK Başkanı Elvan Bilgehan Dikici de yer aldı.

“Kadın girişimcilerin gücü, ülkemizin geleceği”

Toplantının açılışında konuşan Bursa TB Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Onur, kadın girişimcilere verdikleri önemi vurguladı. Kadınların iş hayatında yer almasının yalnızca ekonomik kalkınmanın değil, toplumsal refahın anahtarı olduğunu belirten Onur, “Kadının iş gücüne aktif katılımı, ekonomik büyümeyi hızlandırırken, aynı zamanda sosyal adaleti ve toplumsal dengeyi de sağlamaktadır” dedi.

Kadın Girişimcilerin önündeki engelleri kaldırıyoruz”

TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Sabriye Şen, Bursa ekonomisi ve Bursa Kadın Girişimciler Kurulu’nun projelerine ilişkin yaptığı sunumda, kentteki kadın istihdam oranına dikkat çekti.
TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Fatma Aydoğdu ile Marmara Bölge Temsilcisi ve Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurcan Babalık’ın, Kadın Girişimciler Kurullarının bölgede kadın girişimci sayısını artırmak amacıyla planladığı ve hayata geçirdiği projelerin sunumuyla devam eden Marmara Bölge Toplantısı, projeler hakkında görüş alışverişi ile sona erdi. Kadın girişimciler toplantının ardından, Tophane’de bulunan Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi ve Orhan Gazi Han’ın türbelerini ziyaret etti.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.