Hava Durumu

Yalova İYİ Parti İl Başkanı Osman Kendir’den Yerel Seçimler hakkında özel açıklamalar: Yalova İYİ Parti'de adaylar belli oldu mu? İYİ Parti Yalova Belediye Başkan Adayı kim olacak?

Yaklaşan yerel seçimlerde, 81 İlde kendi adaylarını çıkartacaklarını açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamalarından sonra, Yalova İyi Parti İl Başkanı Osman Kendir Yalova Hayat’a özel açıklamalarda bulundu ve İYİ Parti’nin iki kutup arasında sıkışmışlıktan kurtulacak üçüncü bir yol oluşturduğunu belirtti.

Haber Giriş Tarihi: 16.09.2023 12:49
Haber Güncellenme Tarihi: 16.09.2023 13:07
https://www.yalovahayat.com/
Yalova İYİ Parti İl Başkanı Osman Kendir’den Yerel Seçimler hakkında özel açıklamalar:  Yalova İYİ Parti'de adaylar belli oldu mu?  İYİ Parti Yalova Belediye Başkan Adayı kim olacak?

‘’Seçimlere kendi logomuz ile gireceğiz’’ 
    İYİ Parti’nin almış olduğu, yerel seçimlerde 81 ilde kendi adaylarını çıkartma kararından sonra İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir açıklamalarda bulundu. Başkan Kendir alınan kararın sonuna kadar arkasında olduklarını ve kendi adayları ile seçimlere en iyi şekilde hazırlanacaklarını söyleyerek. ‘’Yalova’da hiçbir şekilde aday bulma problemimiz yok, bütün ilde, ilçelerde ve beldeler dahil olmak üzere adaylarımız hazır, bazı yerlerde birden fazla adayımız var bu anlamda da güzel tatlı bir rekabet olacağını düşünüyoruz. Bayrağımızı en üst seviyeye taşıyacağımızdan eminiz.’’ Diye belirtti.

‘’Kazanacak aday, halkta karşılığı olan adaydır’’
   Yerel seçimlerde İYİ Parti’nin Yalova’da halkta karşılığı olan ve seçim kazandıracak adaylar ile dirsek teması var mı konusunda açıklamalar yapan Kendir’’ Bizler Genel Başkanımız Meral Akşener Hanım’ın genel seçimlerde dediği gibi ‘kazanacak aday’ yani halkta karşılığı olan aday ile yerel seçime gitmek istiyoruz. Bütün her yerde halkta karşılığı olan adaylar ile seçmenin karşısına çıkmak için hazırlıklar yapıyoruz, bu sebepten ötürü adaylık için hem halkta yer etmiş ve karşılığı olan insanlar ile görüşüyoruz hem de partimiz içerisinde ve teşkilatlarda karşılığı olmasını, belli bir aidiyete sahip olmasını istiyoruz. Bunun yanında adayların hepsinde olmasını istediğimiz belli bir liyakate sahip olması gibi kriterlerimiz var bu konu ile alakalı yer yer özel görüşmelerde gerçekleştiriyoruz, henüz kimseye verilmiş bir adaylık sözümüz yok. Herhangi bir siyasi kişilik üzerinden oy beklentimizde yok bizim derdimiz halkta karşılığı olan temiz, liyakatli, vizyon sahibi ve Yalova’yı ileriye götürebilecek bir aday ile seçmen karşısına çıkmak istiyoruz. Sadece belediye başkanlığı değil aynı zamanda da örnek veriyorum Yalova Belediyesi’nde 33 tane meclis üyesi var, seçeceğiniz insanlar Yalova’yı yönetecekler ve bir Belediye Başkanının Yalova için hayalleri olmalı, Yalova’nın gerçeklerini biliyor olmalı, meclis üyeleri buna vakıf olmalı. Köylerimiz var, köylerimizde il genel meclisi üye adaylarımız köyleri biliyor olmalı köylerde tanınıyor olmalı bu konuda hem araştırmalar yapıyoruz hem de gelen müracaatlar içerisinden en iyisini en liyakatlisini, yaptığımız ziyaretler doğrultusunda doğru ismi seçmek istiyoruz. Herkese soruyoruz nasıl bir belediye başkanı istersiniz diye, bir belediyeden beklentiniz nedir diye, bu şekilde insanları da bu sürecin içerisine katmak istiyoruz böylece çok kıymetli olur, sadece parti yöneticileri değil Yalova Halkının verdiği bir karar ile adaylarımızı seçmen karşısına çıkarmak istiyoruz.’’ Dedi.   
‘’İYİ Parti, kapılarını ilkelerine uyan herkese açan bir partidir’’  
  Yalova’da adı sıklıkla İYİ Parti ile anılmaya başlayan Yakup Koçal’ın adaylar arasında olup olmadığı sorusuna cevap veren Kendir, ‘’ Adaylar arasında Yakup Koçal var mı derseniz şu anda yok, lakin bizler İYİ Parti olarak kapılarını kapatan bir parti değiliz. Kapılarımız ilkelerimize uygun hareket edebilecek halk ile sıkıntısı olmayan herkese açıktır.’’ Diye belirtti ve ‘’ Şu an için şu kişi var veya bu kişi var demek çok doğru olmaz, bu isim zaten bilinen, Yalova’da siyasi anlamda kariyeri olan aşağı yukarı 10 yıl belediye başkanlığı görevi yapmış olan bir siyasi büyüğümüz, bu yüzden şu anda öyle bir gelişme içerisinde bizlere gelmiş bir teşebbüs veya söylem yok, bunu kişilere indirgememek lazım yani genel merkezin aldığı bir karar var ortada kendi adaylarımız ile çıkacağız. Başkanımızın böyle bir tasarrufu var mıdır bilmiyorum ama şu an için bize gelen bir bilgi yok.’’ Diye ekledi. 

‘’Sadece Yalova Belediyesi değil, Armutlu’dan Altınova’ya bütün belediyeleri kazanabilecek bir adayla sahada olacağız’’  
   Yerel seçimlerde partiler arası yaşanacak olan yarışta Yalova Belediyesi’ni kazanabilecek bir adayla yola çıkabilecek misiniz sorusuna ise ‘’Sadece Yalova Belediyesi değil, Armutlu’dan Altınova’ya bütün belediyeleri kazanabilecek bir adayla sahada olacağız’’ diye cevap veren Kendir devamında ise ‘’Yalova Belediyesini kazanabilecek olan adayı halkın önüne sunacağız ve diyeceğiz ki biz varız, iddialıyız üçüncü yolu oluşturacağız. Yerelde bilindiği üzere iki iki daha dört etmiyor, bizler halkın ne istediğini çok iyi biliyoruz çünkü her gün sahadayız bu yüzden de doğru adayı bulmakta zorluk yaşamayacağız. Armutlu’dan Altınova’ya bütün belediyeleri kazanacağız bir siyasi partinin hedefi bu olmalı, iddialı olmalı.’’ Diye ekledi.  

‘’Yerel Seçimler Farklı Olur’’
   İYİ Parti tarafında kırgınlık ve küskünlük yok diye belirten Kendir, Genel seçimlerde muhalefet tarafına olan beklentinin büyüklüğü ve seçimin kaybedilmiş olması sebebiyle, insanların umudunun kırılmasına yol açıldı ve bir çöküş meydana geldi diye belirtti. Yalova İYİ Parti İl Başkanı Osman Kendir kaybedilen genel seçim hakkında açıklama yaparak ‘’ Kazanmaya en yakın olduğumuz seçim olarak bakıyorduk muhalefet cephesinden, bana sorarsanız kaybetme ihtimalimiz, kazanma ihtimalimizden daha düşüktü biz zoru başardık ve kaybettik. Biz insanlara tekrardan bu işi yapabileceğimizi göstereceğiz, bunu yapmak içinde ilk olarak doğru aday ile yola çıkacağız. Doğru aday, doğru kadrolar ile yaptığımız çalışmalar sonucunda yeniden umut doğacağına inanıyorum, yerel seçimlerin ruhu farklı olur Yalova buna hep örnek olmuştur. Biz bu dinamikleri biliyoruz ve bu dinamiklere göre hareket edip uygun adaylar ile yol yürüyeceğiz ve güvenini kazanmak zorunda olduğumuz insanların güven kaybını gidermek adına çalışacağız. İnsanlara yeniden umut olacağız bu umudu da ete kemiğe büründüreceğiz, insanların karşısına çıktığımızda bakın biz hazırız diyeceğiz. Sadece seçim dönemi değil biz şimdiden çalışıyoruz. Vatandaşlara üçüncü yolu oluşturarak insanları iki yumruk arasına sıkışmışlıktan kurtaracağız. Gönülleri rahat olsun ayaklarımız yere sağlam basarak geliyoruz.’’ Dedi.    
Haber/Murat Can Aytemur
   

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.