Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova İl Özel İdaresi 6 yeni aracı bünyesine kattı

Yalova İl Özel İdaresi tarafından alınan 6 adet yeni iş makineleri düzenlenen törenle araç parkına katıldı. Araçların anahtar ve ruhsatlarını Vali Kaya, AK Parti Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve protokol mensupları teslim etti.

Haber Giriş Tarihi: 09.09.2023 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2023 00:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova İl Özel İdaresi 6 yeni aracı bünyesine kattı

Yalova İl özel İdaresi araç parkını güçlendirmeyi sürdürüyor. Bu çerçevede satın alınan iş makinelerinin araç parkına katılması dolayısıyla bir tören düzenlendi. İl Özel İdaresi Ek Hizmet Binası önünde gerçekleştirilen törene Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını Yalova İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz yaptı. Yıl içerisinde 2 ayrı törenle toplamda 21 milyon TL değerindeki 11 aracı İl Özel İdaresi araç parkına kattıklarını söyleyen Yılmaz, “Bu yıl 2. Kez araç teslim töreni düzenliyoruz. Önceden 5 tane daha aracımız teslim aldık. 3 tanesi tam donanımlı karla mücadele ekipmanları ile birlikte 3 kamyon ve 1 kazıcı yükleyici ve 1 yükleyiciyi araç parkımıza katmıştık. Bugün de de 6 aracımızı daha araç parkımıza katıyoruz. Yanı yıl içerisinde şu ana kadar 11 aracı araç parkımıza kattık. Toplamda 21 milyon TL değerinde aracı kurumumuza kazandırmış oluyoruz. Yılsonuna kadar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızdan da gelecek bir vidanjör var. Onu da katarsak toplamda 23 milyon TL değerindeki yaklaşık 11 adet aracı 2025 yılı çalışma programımızda olmasına rağmen 1,5 yıl öncesinden envanterimize katmış olacağız” dedi.


Yılmaz’ın ardından söz alan Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ise, “Yalova il özel İdaresi olarak bu yıl 2. Araç teslim törenini gerçekleştiriyoruz. Biz İl Genel Meclisi olarak uyumlu bir çalışma sergiliyoruz. Ve bu çerçevede de bütçe disiplinine riayet etmeye çalışıyoruz. Bütçemizi oluştururken idaremizle birlikte idaremizin ihtiyaçlarını optimum maliyetle en yüksek verimi elde edecek şekilde kullanmaya gayret ediyoruz. Bütçe disiplinine riayet ve harcamalarda verimlilik ilkesine uyduğumuzda araç parkımızı yenileme imkanına kavuştuk. Bunu başardığımız için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.


Yeni alınan iş makinelerini İl Özel İdaresi araç parkına katılmaları ile ilgili düzenlenen törendeki son konuşmayı ise AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş yaptı. Siyasi rekabet dönemi ile hizmet dönemini karıştırmamak gerektiğini söyleyen Büyükgümüş, “Sayın valimizden köylerde çalışan personellere kadar bu bir ekip çalışması. Her birimiz ortak hedeflere inanacağız, doğru karar alma süreçleri yürüteceğiz. Elimizdeki maddi imkanları verimli kullanacağız ve bu sayede Yalova’da bir hizmet seferberliği gördüğümüz ve bunun yansımalarını her yerde gözlemlediğimiz bir durumda olacağız. Ben bu anlamda İl Genel Meclisi üyelerimize de çok teşekkür ediyorum. Siyasi parti farklılıklarını bir kenara bırakarak, hizmet dönemi ile siyasi rekabet dönemini birbirinden ayırarak burada doğru kararların verilmesinde her biri taşın altına elini koydu. Bugün buradaki araçların hizmete alınması ya da köylerimizde yine bu ekiple birlikte gerçekleştirdiğimiz açılışlarda hep bunun yansımalarını gördük görmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.


Konuşmaların ardından araçların ruhsat ve plakaları Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ve beraberindekiler tarafından personellere teslim edildi. 6 araç İl Özel İdaresi araç parkına katıldılar.

Murat Can Aytemur / Yalova Haber

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.