Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova İl Genel Meclisi öğrencileri ağırladı

Yalova İl Genel Meclisi Mayıs Ayı 1.Oturumu, 2 Mayıs Perşembe Günü saat 15:30’da Hasan Soygüzel Başkanlığında gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 04.05.2024 08:12
Haber Güncellenme Tarihi: 04.05.2024 08:12
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova İl Genel Meclisi öğrencileri ağırladı

Gerçekleşen ilk oturumda gündem maddeleri görüşüldü, Yalova Üniversitesi Çınarcık MYO Yerel Yönetimler Programı öğrencileri de misafir olarak meclise katıldı ve meclis ortamını yerinde gözlemleyerek, deneyim kazandı. Yalova'nın İl Genel Meclisi bazında yönetim dinamiklerini yakından gözlemleme fırsatı bulan öğrenciler, meclis ortamında gerçekleşen tartışmaları, karar alma süreçlerini yerinde deneyimleme şansı buldular.

‘’GİDERLERİMİZ, GELİRLERİMİZDEN DAHA AZ’’

Gündemin ilk maddesinde, İl Genel Meclis Üyelerine kesin hesap bilgileri aktarılarak, gelir ve giderler ile birlikte yaklaşık olarak 500 Milyon TL’lik bir bütçe olduğu açıklandı. Başkan Soygüzel konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, kesin hesaba bakıldığı zaman giderlerin, gelirlere oranla daha az olduğunu belirtti ve tasarruflu bir bütçe yönetimi izlenerek, bütçede mali disipline uygun hareket edildiğini vurguladı. Konu oy birliği ile son birleşime yetişmek üzere ilgili komisyona havale edildi.

SOSYAL DENGE TAZMİNATI SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Meclisin devamında ise gündemin 2. Maddesinde yer alan, yetkili sendika ile yapılan Sosyal Denge Tazminatı sözleşmesinin 31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri nedeniyle yenilenmesi konusu görüşüldü. Konu ile ilgili açıklama yapan İnsan Kaynakları Müdürü Sema Hanım sözlerinde, ‘’Eski sözleşme 31 Mart 2024 tarihinde bitti. Yeni sözleşmenin 3 ay içerisinde yapılabilmesi için meclisin, Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’ya yetki vermesi gerekiyor’’ ifadelerine yer verdi. Yetki Vali Kaya’ya verildi.

ŞARTLI NAKDİ YARDIM İÇİN YILMAZ’A YETKİ VERİLDİ

Birleşim sona ererken, son madde olan 3.madde görüşüldü. Çevre kirliliğinin önlenmesi ve sağlık açısından oluşabilecek risklerin ortadan kaldırılması, çevrenin korunması adına kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan 1 adet Çöp Toplama Aracı”nın temininde kullanılmak üzere Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından şartlı nakdi yardım talebinde bulunulması, şartlı nakdi yardım ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesi için, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz’a oy birliği ile yetki verildi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.