Hava Durumu

Yalova İl Genel Meclisi eylül ayı gündemi belli oldu

Yalova İl Genel Meclisi eylül ayı olağan toplantısı 4 Eylül 2023 Pazartesi günü gerçekleştirilecek. 5 birleşim ve 15 madde ile toplanacak olan meclis önemli kararlar alacak

Haber Giriş Tarihi: 01.09.2023 13:20
Haber Güncellenme Tarihi: 01.09.2023 14:49
https://www.yalovahayat.com/
Yalova İl Genel Meclisi eylül ayı gündemi belli oldu

Yalova İl Genel Meclisi önemli gündem maddeleri ile toplanacak. 4 Eylül 2023 Pazartesi saat 15.30’da Hasan Soygüzel başkanlığında gerçekleşecek toplantının gündeminde şu maddeler yer alıyor;

Birinci birleşim:

İlimiz, Merkez İlçe, Paşakent Mahallesi, Soğucak Kalıcı Konutları bölgesinde bulunan iş yerlerinden mülkiyeti İl Özel İdaresine ait B Blok, birinci kat, 37 numaralı iş yerinin Yalova Belediyesi’ne olan tahsisinin kaldırılarak, söz konusu iş yerinin 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 10’uncu maddesinin (f) bendi uyarınca satışının yapılması konusunun görüşülmesi.

Yalova Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü’nün talebine binaen; Yalova Devlet Hastanesi bünyesinde açılacak olan kreşin malzeme ve mefruşat (büro malzemeleri, mefruşat, kırtasiye, oyuncak vb.) ihtiyacının temin edilmesi, bunun için İl Özel İdaresi bütçesinden gerekli ödeneğin tahsis edilmesi konusunun görüşülmesi.

Millî Eğitim Bakanlığı İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri Yönetmeliği’nin 24. maddesi gereğince, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulacak İl Milli Eğitim Danışma Komisyonunda 2023-2024 eğitim öğretim döneminde görev almak üzere İl Genel Meclis Üyeleri arasından iki temsilcinin seçilmesi konusunun görüşülmesi.

İkinci birleşim:

İl Özel İdaresi Ek Hizmet Binasının bulunduğu yerin hasılat paylaşımı modeli ile yatırım hizmetlerinde değerlendirmesi konusu ile yeni inşa edilecek olan İl Özel İdaresi Hizmet Binası ile ilgili yapılan çalışmalar ve bu çalışmalarla ilgili gelinen aşama hakkında İl Özel İdaresi tarafından İl Genel Meclisine bilgi sunulması.

İlimiz, Çınarcık İlçesi, Çalıca Köyü’nde hayırseverler tarafından bağışlanan ve mevcut mezarlığa bitişik olan 2000 m2 arazinin mezarlık alanı olarak düzenlenmesi teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi.

İlginizi Çekebilir... Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’tan ‘Tebligat’ emri

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun “Acil Durum Plânlaması” başlıklı 69’uncu maddesi kapsamında, olası Marmara depreminin verebileceği zararları önlemeye ve azaltmaya yönelik hazırlık çalışmalarının gözden geçirilip güncellenerek sonuçlandırılması teklifi hakkında Afet ve Acil Durum Komisyonunca hazırlanan raporun okunması ve müzakere edilmesi.

Üçüncü birleşim:

İl Özel İdaresi’nin yol ağında bulunan yolların iyileştirilmesi için kurulması planlanan Asfalt Plent Tesisi ile yol ağında bulunan yolların yapım, bakım ve onarım işlerinin hızlı, ekonomik ve verimli bir şekilde yürütülmesi için kurulması planlanan beton santrali ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında idare tarafından meclise bilgi sunulması.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Ortaburun Tabiat Parkı olarak ilan edilen Çınarcık ilçesi, Ortaburun Köyü sulama göleti etrafında bulunan 152,67 hektarlık alanın, halkın kullanımına uygun donatı elemanlarının yerleştirilmesi suretiyle modern bir tabiat parkı olarak düzenlenmesi teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi.

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 6’ncı maddesi kapsamında İl Özel İdaresine verilen yetki ve sorumluluk alanında bulunan köylerin ekonomik açıdan kalkındırılmasına yönelik gelir getirici mahiyette projeler geliştirilerek hayata geçirilmesi teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi.

Dördüncü birleşim:

İlimizde bulunan tescilli ya da tarihi kayıtlarda yer alan somut kültür varlıklarının tespit ve tescil edilmesi ve önem ve öncelik sırasına göre röleve ve restore edilerek kültür mirasımıza kazandırılması teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi. 

Beşinci birleşim:

Milli mücadele döneminde ilimiz, Çınarcık (köyü) ilçesinde 24 Nisan 1921 tarihinde Ermeni ve Rum çetelerce katledilen hemşehrilerimiz anısına uygun olarak İl Özel İdaresi bütçe imkânları ile bir şehitlik ve anıt yapılması teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi.

Altınova ilçesi, Karadere Köyü’nde kurulması planlanan Etnografya Müzesi ile ilgili Bolu, Bayburt ve Amasya illerine yapılan teknik inceleme ziyareti sonucunda hazırlanan rapor hakkında idare tarafından İl Genel Meclisine bilgi sunulması.

Bir sonraki toplantı tarihinin belirlenmesi ve kapanış.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.