Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel: 1-2 aya karar vermiş oluruz

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın (YTSO) İl Özel İdaresi’ne ait beton santralini işletmeye talip olması ile ilgili çalışmaların komisyonlarda sürdürüldüğünü söyledi. Soygüzel, “1-2 aya meclisimiz bu konuda karar vermiş olur” dedi

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2024 06:47
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2024 06:47
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel: 1-2 aya karar vermiş oluruz

Yalova İl Özel İdaresi beton santrali ile ilgili önemli bir karar aşamasında. Zira YTSO beton santralinin işletmesini kurulacak olan şirket vasıtası ile kendilerinin yapabileceği teklifini geçtiğimiz günlerde İl Özel İdaresi’ne iletmişti. İl Genel Meclisi gündemine de gelen bu talep konusunda karar verilmesi amacıyla konu komisyonda konuşulmaya başladı. Bu noktada önemli açıklamalar yapan Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel ise konuyla ilgili masada birçok seçenek olduğunu söyledi.

Bu seçenekleri titizlikle inceleyeceklerini ve sonrasında da gerekli kararı vereceklerini dile getiren Soygüzel, “Yalova İl Özel İdaremiz bir asfalt plenti ve beton santrali yaptı. Asfalt plentimizin ve beton santralimizin işletilmesi ile ilgili çeşitli süreçleri işletiyoruz. Daha önceden de asfalt plentimiz vardı zaten. Bunu işletiyorduk. Bununla ilgili bir bilgi, tecrübe ve yetişmiş personele sahibiz. Dolayısıyla da asfalt plentinin işletilmesi ile ilgili bir arayışımız yok. Ama beton santrali bizim de yeni girdiğimiz bir alan. Dolayısıyla burasını İl Özel İdaresi mi işletsin yoksa işletme hakkını kar payı alarak devir mi edelim, ya da kiraya mı verelim konusunda bir takım arayışlarımız var. Bu konu İl Genel Meclisimizde de tartışılıyor. Bu tartışmalar komisyonlarda devam ederken YTSO’nun beton santralini işletme talebi bize ulaştı. Bu talebi de değerlendiriyoruz. Bu anlamda ortak bir şirket mi kurulacak, yoksa ortak bir şirket kurup işletmeye mi vereceğiz konularını tartışıyoruz. YTSO’nun talebi meclisimizin gündeminde komisyonlar konuyla ilgili değerlendirme yapıyorlar. Devam eden bir süreç var. Henüz net bir karar da oluşmuş değil. Ama 1-2 aya kadar meclis bu konuda net kararını vermiş olacak” dedi.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.