Hava Durumu

Yalova Dirençli Kentler Çalıştayı uluslararası olacak

Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, Dirençli Kentler Çalıştayı'nın ülkeye örnek teşkil ettiğini ifade etti. Kandemir, önlerine çalıştayı uluslararası boyuta taşıma hedefini koyduklarını da ifade etti

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2023 14:10
Haber Güncellenme Tarihi: 27.08.2023 14:10
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Dirençli Kentler Çalıştayı uluslararası olacak

Yalova Kent Konseyi ile paydaş kurum ve kuruluşların birlikteliği ile gerçekleştirilen Dirençli Kentler Çalıştayı'nın sonuç raporunun dağıtımına başlandı. Bu çerçevede ülkeye örnek bir çalışma ortaya çıkardıklarını ifade eden Yalova Kent Konseyi Başkanı Mustafa Kandemir, raporun ilgili bakanlıklara da ulaştırılacağını dile getirdi. Şimdi önlerine çok daha büyük bir hedef koyduklarını ifade eden Kandemir, "Dirençli Kentler Çalıştayı sonrasında ildeki yerel yönetimlere bu anlamda tam bir yol haritası çizdi. Bu çalıştayı hazırlayan ekip işlerini en iyi bilen arkadaşlardan oluştu.

İlginizi Çekebilir... Olası Marmara depremi için 4 farklı senaryo

İlin STK'larından kamu kurumlarına kadar bu anlamda söz sahibi olan herkes bir aya getirildi. Bu çalıştayda sadece deprem değil ilin tüm sorunları ele alındı. 2 gün boyunca bu konu başlıkları titizlikle tartışıldı ve bir rapor haline getirildi. Buradan sadece pratikteki konuları değil olası afetlerin sosyolojik ve psikolojik çıktıları da tartışıldı. Burada kentimizin direnç seviyesi de ortaya çıkartılmış oldu. Ortaya çıkan raporlar da ilgili yerlere ulaştırılmaya başlandı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı başta olmak üzere Ankara'da ilgili bakanlıklara da bu raporlar iletilecek. Bu gerçekten de ülke açısından da bir örnek teşkil etti. Şimdi önümüze çok daha büyük bir hedef koyduk. Biz Dirençli Kentler Çalıştayı'nı uluslararası bir boyuta taşımak istiyoruz. Elbette bu bir anda olabilecek bir şey değil. Ama bununla ilgili altyapı çalışmalarına da başladık” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.