Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’dan Refah’taki katliama tepki: Daha ne kadar Müslüman’ın ölmesini bekleyeceksiniz

Köklü Değişim Yalova Temsilciliği, Yalova Merkez Camii önünde akşam namazı çıkışında İsrail ordusunun Filistinli sivillerin çadırlarına düzenlediği saldırıya tepki göstererek, yöneticileri “Neden gerekeni yapmadınız?” diyerek göreve çağırdı.

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2024 12:04
Haber Güncellenme Tarihi: 28.05.2024 12:04
Kaynak: Serap Polat
Yalova’dan Refah’taki katliama tepki: Daha ne kadar Müslüman’ın ölmesini bekleyeceksiniz

İsrail, yaklaşık 8 aydır Gazze’de soykırım yapmaya devam ediyor. İşgalci İsrail ordusu 26 Mayıs Pazar akşamı 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Refah’ta bulunan çadır kente düzenlediği saldırıda yüzlerce Müslümanı vahşice katletti. Birçok insanın yanarak can verdiği saldırı dünya kamuoyunda infiale neden olurken, Köklü Değişim Yalova Temsilciliği de akşam namazı çıkışında İsrail’i protesto etti. Melih Kurt’un açıklamasının ardından İsmail Boztepe Filistinli şehitler için dua etti.

“Şehitlerin kanları sizleri harekete geçirmek için yeterli değil mi”

İslam ülkelerinin yöneticilerine seslenerek, “Daha ne kadar Müslüman’ın ölmesini bekleyeceksiniz.” diyen Melih Kurt açıklamasında Filistin’e yapılan saldırıların İslam’ın kutsallarına yapıldığını belirtti. İsrail’in hiçbir sınır dinlemediğini hatırlatan Melih Kurt, "Yine bizler meydanlarda Kudüs ile İstanbul’un, Gazze ile Ankara’nın hiçbir farkı yoktur dedik.

Çünkü Gazze’ye yönelik yapılan saldırılarda, enkaz yerinden arşa ulaşan acı, bizim acımızdır. Cansız bir şekilde kanlar içinde yerde yattığını gördükleriniz bizim kardeşimizdir!

Bombalanan evinin enkazından parçaları çıkartılan çocuklar bizim çocuklarımızdır! Çocuklarının başında feryat eden anneler bizim annelerimizdir! Yıkılan evler bizim evlerimizdir! Peygamberlerin ayak izlerini taşıyan mübarek topraklarda, mabetlerde gördüğümüz kan Müslüman kanıdır. Gazze’de toprağa düşen, ne var ki bir türlü dindirilemeyen gözyaşı Müslümanların gözyaşıdır. Oradaki halk, 2 milyarlık İslam ümmetinin izzetini tek başına taşıyan yiğit Müslümanlardır! Bütün bunlara rağmen Ey yöneticiler ve güç sahipleri; Neden gerekeni yapmadınız? Bizlere neden bu utançları yaşattınız?

Müslümanların başlarını neden öne eğdirdiniz? Allah’ın aşağılık maymunlar kıldığı bir avuç korkak işgalci Yahudi’ye karşı, yüreği cihat aşkı ile yanan müminlere neden bu çaresizliği ve zilleti tattırdınız? Filistin’e yapılan saldırılar, kardeşlerimizin canlarına, mallarına, kutsallarımıza ve dinimize yapılmış saldırılar değil mi? Kadınların çığlıkları, çocukların gözyaşları, annelerin feryatları ve Kâbe’den daha aziz olan şehitlerin kanları sizleri harekete geçirmek için yeterli değil mi? Daha ne kadar Müslüman’ın ölmesini bekleyeceksiniz. Belirlediğiniz bir sayı var mı? 100 bin mi 200 bin mi? Vallahi siz bu kahredici suskunluğunuzu devam ettirirseniz o sayıları da göreceksiniz! Zira İsrail azgın köpekler gibi Müslümanların üzerine saldırıyor ve hiçbir sınır dinlemiyor!" açıklamasında bulundu.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.