Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'da zabıtadan terazi kontrol denetimi

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Ölçüler ve Ayar Memurluğu, pazar esnafının kullandığı ölçü ve tartı aletlerinin her yıl yapılan periyodik muayene ve damgalama denetim işlemlerine devam ediyor

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2024 02:00
Haber Güncellenme Tarihi: 12.02.2024 02:00
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova'da zabıtadan terazi kontrol denetimi

Önceki senelerde yerel pazar esnafı, denetimler için belediyeye müracaat ederek kontrollerini yaptırıyordu. Bu yıl ise Zabıta Müdürlüğü Ölçüler ve Ayar Memurluğu, pazarcı esnafını ziyaret ederek kontrol ve denetimlerini pazar yerinde gerçekleştirdi. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamında rutin kontrollerine 2 gün boyunca devam etti.
Vatandaşın alışverişini doğru bir şekilde yapması ve haksızlığa uğramaması için seferber olan Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar esnafını tek tek gezerek tartıların rutin kontrol bakımını gerçekleştirdi. Denetim esnasında Zabıta Müdürlüğü Ölçü Ayar Memuru Volkan Şavlı, ekip arkadaşları ile birlikte esnafla rutin kontrollerin önemine değinerek, “Alanın ve satanın hakkını korumak amacıyla her sene yaptığımız rutin kontrolleri bu sene biz size gelerek gerçekleştirmek istedik” dedi.
Pazar esnafı bu değişiklikten çok memnun olduklarını belirterek Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.
Hem alanın hem satanın güven terazisini oluşturmak ve korumak için gerçekleştirilecek rutin kontroller, 2024 yılı içerisinde de devam edecek. 

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.