Hava Durumu
hayat bankası

Yalova'da YKS Rekoru Uzmanlar Koleji'nde

Geçtiğimiz yıl Koç Üniversitesi’ne tam burslu Tıp Fakültesi İngilizce Bölümüne Yalova'dan ilk kez öğrenci yollayan Uzmanlar Koleji bu yıl da geleneği bozmayarak yarışı en önde tamamladı

Haber Giriş Tarihi: 21.08.2023 09:43
Haber Güncellenme Tarihi: 21.08.2023 09:43
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova'da YKS Rekoru Uzmanlar Koleji'nde

2022-2023 YKS sonuçlarına göre Türkiye İngilizce 28.liği ve YKS sayısal 1.si Uzmanlar Koleji öğrencisi Eylül Söyler okulunun ve Yalova’nın gurur oldu. Söyler, Koç Üniversitesi’nde İngilizce Tıp Bölümüne yüzde 100 tam bursla yerleşti. Aynı zamanda BİLSEM öğrencisi olan Eylül Söyler ailesine ve okuluna büyük gurur yaşattı. Eylül Söyler, YKS sürecindeki hazırlıklarını ve Yalova Uzmanlar Koleji’ni, Yalova Hayat Gazetesi’ne anlattı.
Uzmanlar Koleji’ni tercih etme sebeplerini anlatan Söyler, şu açıklamalarda bulundu; “Okulumun akademik olması, koçluk sistemi, kitap ve soru seçimlerindeki isabetleri ve sınav hazırlıkları beni her geçen gün biraz daha üniversite hedeflerime yaklaştırdı. Buradaki kadronun, eğitimin, beni hayallerime daha kolay daha rahat daha güzel bir şekilde ulaştıracağını düşündüğüm için Uzmanlar Koleji’ni tercih ettim ve başardım.”
Uzmanlar Koleji’ni tercih ettiği için memnuniyetini dile getiren Eylül Söyler in babası Bülent Söyler ise, “YKS sürecinde okulun gösterdiği ilgiyi çok net yaşadık. Bugün okul seçiminde ne kadar doğru bir karar aldığımızı görüyoruz. Kapıdan içeri girdiğiniz an itibariyle okul bir bütündür. Kızımıza selam veren, ilgilenen, ders anlatan, emek gösteren, tüm kurucu müdürlerimize, öğretmenlerimize,  personelimize, tüm kampüse sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Söyler, sınava hazırlanırken öğrencilerin doğru sistemde, doğru kitap seçimleri ve çok tecrübeli ellerde yetişmesi gerektiğini, çok fazla soru çözmesini tavsiye etti.
Bülent Söyler: “Yalova çok şanslı”
Bir öğretmen veli olarak öğrencilere ve ailelerine tavsiyelerde bulunan Söyler, “Çocukların mutlaka bir hayali olsun. Bu hayalde aileler ellerinden gelen tüm desteği sağlasınlar. Bu süreci birebir hep birlikte yaşasınlar. Yalova’da böyle bir okul olduğu için bence Yalova çok şanslı. Uzmanlar Koleji tercih ediliyorsa insanların bir seçeneğinin olduğunu bilmesi insanları rahatlatır diye düşünüyorum” dedi. Uzmanlar Koleji’nin diğer okullardan farklarını anlatan Söyler, “Öğrencileri takibi, ekibi çok iyi. Burada an tamamen yaşanıyor. YKS sürecinde burada öğretmenlerimizin sonuçlar açıklandığı zaman sevinç çığlıklarını, gösterdikleri ilgi, alakayı hiçbir zaman unutamıyoruz. Eylül okuluna ve öğretmenlerine yasladı sırtını ve başardı” diye konuştu.
Uzmanlar Koleji yöneticileri Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne ilk kez okullarının kazandırmasından ve ikinci bir öğrenci daha göndermenin mutluluğunu, onurunu yaşadıklarını belirttiler. Okul kurucuları başarılarının sebebini uzman bir ekiple ve doğru çalışma yöntemlerini sağlamalarına bağladıklarını ifade ederek şu şekilde açıklamada bulundu; “Öncelikle bu başarı bir ekip işi. İyi bir ekibiniz varsa iyi bir de öğrenci profiliniz varsa başarı kaçınılmazdır. Aslında bizim en büyük silahımız burada öğretmen arkadaşlarımız. Ekibimiz, kadromuz, planımız, programımız ve iyi bir yönetilme sonucunda başarı açığa çıkmaktadır.”
Uzmanlar Koleji Yönetim Kurulu, “Başarı bir öğrencinin değil, başarı bir yılın değil, başarı yılların sonucunda birikerek geldi. Bundan sonraki süreçte de çok güzel başarılar geleceğine inanıyoruz” dedi.
Uzmanlar Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Demiroğlu, “Eylül Söyler’e Uzmanlar Koleji’ni bizleri tercih ettiği için teşekkür ederim. Bugün Uzmanlar Koleji İstanbul’daki birçok liseden farksız ve daha uzman bir ekibe sahip. Bunu biz her yıl aldığımız derecelerle ispatladık. Koç Üniversitesi Tıp Fakültesine yüzde 100 burslu yerleşen öğrencilerimiz var. Bu geleneğin devam edeceğini, bu geleneği de sürdüreceğimize inandığımız için, Eylül de bizi tercih ederek aynı şekilde ekibe dahil olduğu için çok mutluyuz. İyi bir lise ekibimiz var, iyi bir kadromuz var. Bu kadro ile öğrencilerimizin başarısı için hep birlikte çalışacağız” dedi.
Eylül Söyler desteklerinden ötürü okul müdürlerine ve öğretmenlerine teşekkürlerini iletirken, bir mesaj da verdi. Söyler, çok küçük yaşlardan itibaren profesyonel dans ve klasik bale eğitimi aldığını, farklı spor branşlarında çok uzun yıllar emek sarf ettiğini ve başarısına sporun da çok etki ettiğini, ancak bu süreçlerin doğru yönetilmesini ve akademik takvimde uzman ellerde olunması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.