Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da yarıyılın son ders zili çaldı

2023/2024 eğitim ve öğretim yılının son ders zilinin çalması ile birlikte Yalova’da toplam 54 bin 693 öğrenci ve 3 bin 715 öğretmen 15 günlük sömestr tatiline çıktı. Yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hüseyin Alkaş İlkokulu’nda düzenlenen törende son ders zilini Yalova Vali Yardımcısı İdil Özdemir Doğan, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Volkan Dadaloğlu ile Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe birlikte çaldılar

Haber Giriş Tarihi: 19.01.2024 13:23
Haber Güncellenme Tarihi: 19.01.2024 13:23
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova’da yarıyılın son ders zili çaldı

Ülke genelinde olduğu gibi Yalova’da çalan son ders zili ile sömestr tatili başladı. Yarıyılın sona ermesi dolayısıyla Hüseyin Alkaş İlköğretim Okulu’nda bir tören düzenlendi. Törene Yalova Vali Yardımcısı İdil Özdemir Doğan, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Volkan Dadaloğlu ile Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe de katıldı. Çiçeklerle karşılanan protokol mensupları ardından sınıflara girerek öğrencilere karnelerini dağıtarak hediyeler verdiler. Karne dağıtımı sonrasında okul bahçesinde düzenlenen törende ise öğrenciler şiirler okudular. Burada bir konuşma gerçekleştiren Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Yalova eğitim camiası olarak 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci dönemini hep birlikte başarılı şekilde tamamladık. 11 Eylül’de birlikte çıktığımız ve azmimizin hiç azalmadığı eğitim yolculuğuna şimdi kısa bir mola veriyoruz. El ele vererek geçirdiğimiz bu dört aylık süreçte yine birçok başarıya imza attık. Cumhuriyetimizin 100. yılında, dönemin başında hayata geçirdiğimiz Yalova Eğitimi Geliştirme Stratejisi (YEGES) ile okullarımızda kaliteyi ve sürdürülebilirliği arttırmayı hedefledik. Okullarımız da YEGES'i benimseyerek çok güzel çalışmalara imza attı. Bizler bir insanın hayatına küçük yaşlarda dokunarak geleceğini şekillendirmede önemli rol oynayan unsurlardan biriyiz. Bu nedenle her geçen gün bilgi ve becerilerinin artması, öğrendiklerinin hayata taşınması için güzel çocuklarımıza ve gençlerimize rehberlik edecek olanlarız” dedi.

“Tatilde derslerden uzak kalmadan bolca dinlenin”

Konuşmasında öğrencilere de tavsiyede bulunan Akmeşe, “Sizler bizim en değerli varlıklarımızsınız. Sizlerin önünü aydınlatan bir fener olabilmek için her daim çabalıyoruz. Önünüzdeki engelleri aşmanızda destek olabilmek için hep çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz. Çalışmalarınızın ödülü olan karnelerinizi aldınız. Aranızda ilk kez karne heyecanı yaşayan küçük kardeşleriniz de var. Sizlerden isteğimiz, tatilde derslerinizden uzak kalmadan bolca dinlenmeniz ve vaktinizi kitap okuyarak geçirmenizdir. Tatilden dönüşünüzde yine birlikte olmak dileğiyle her birinizi gözlerinizden öpüyor, iyi tatiller diliyorum” diye konuştu.
 

“Karne bir başarı ölçüsü değildir”

Karnenin eğitimde bir başarı ölçüsü olmadığını belirten Akmeşe, velilere de seslendi. Çocuklarla vakit geçirilmesi gerektiğine dikkat çeken Akmeşe, “Evlatlarınızı emanet ettiğiniz bizler onları kendi çocuklarımızdan ayırmadan her birinin ayrı ayrı özel olduğu bilinciyle ilgilendik. Bu yolculuğun ilk döneminde bizlerin yanında olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Sizlerden isteğimiz, karnedeki notları bir başarı ölçüsü olarak görmeyiniz. Onlarla tatilde keyifli zaman geçirmeye odaklanın. Sözle değil gözle kendilerine örnek olun. Birlikte okumalar yapın ve sohbeti asla bırakmayın. Hepinize evlatlarınızla birlikte mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum” şeklinde konuştu.
 

“Öğretmen bir sanatçıdır”

Öğretmenleri de cevheri çıkartan sanatçılara benzeten Akmeşe, “Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde geleceği emanet ettiği gençleri eğiten bizler her bir öğrenciyle tek tek ilgilenip onlardaki gizli cevheri ortaya çıkarmalı ve farklılıklarıyla zenginleşebilmeliyiz. İşte onlardaki cevheri çıkaran sanatçılar sizlersiniz. Sizlere sıkı bir çalışma ile geçirdiğimiz birinci dönemde göstermiş olduğunuz büyük çabalarınızdan dolayı teşekkür ediyor; sağlıklı bir tatil dönemi diliyorum. İkinci eğitim dönemine heyecanla başlamak temennisiyle sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Konuşmanın ardından törende son ders zilini Yalova Vali Yardımcısı İdil Özdemir Doğan, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Volkan Dadaloğlu ile Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe birlikte çaldılar.
 

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.