Hava Durumu

Yalova'da ve Türkiye genelinde Veteriner Hekimler 21 ağustos'ta iş bırakma eylemi yapacaklar

Son zamanlarda veterinerlerinde arasında olduğu sağlık çalışanlarına yönelik uygulanan şiddetin artması nedeniyle, Yalova'da dahil olmak üzere veterinerler 21 Ağustos 2023 tarihinde bir gün iş bırakma eylemi yapacak.

Haber Giriş Tarihi: 20.08.2023 12:41
Haber Güncellenme Tarihi: 20.08.2023 12:41
https://www.yalovahayat.com/
Yalova'da ve Türkiye genelinde Veteriner Hekimler 21 ağustos'ta iş bırakma eylemi yapacaklar

İki hafta önce Ankara'da bir veteriner kliniğinde, Veteriner Hekim Ceren Eroğlu’na yapılan saldırı tüm veterinerleri ayağa kaldırdı. Son dönemlerde artan şiddet olayları nedeniyle Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) ve çok sayıda Veteriner Hekim Odası 21 Ağustos 2023 tarihinde  ülke genelinde iş bırakma çağrısında bulundu.

Veteriner Hekim Samet Aydındoğan'ın Yalova Hayata Özel Açıklaması şu şekilde idi;   ''Veteriner hekimliğin Sağlıkta Korunma Yasasına dahil edilmemesi sebebiyle gerek psikolojik gerekse fiziksel şiddet git gide artıyor. Bizlerde sağlık çalışanıyız ve meslektaşımızın uğradığı şiddete sessiz kalmayacağız. 21 Ağustos 2023 tarihinde tüm ülke genelinde olduğu gibi bizler de Yalova'da 1 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştireceğiz, lakin bu demek değil ki bize hiçbir şekilde ulaşamayacaksınız özel durumu olan hayati tehlike taşıyan hayvanlar için telefonlarımız açık olacaktır.''

Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.