Hava Durumu

Yalova’da vatandaşlara ‘su tasarrufu’ çağrısı

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığının ‘Ulusal Su Verimliliği Seferberliği’ kapsamında vatandaşları ve çiftçileri su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla kurduğu stantlarda su tasarrufu çağrısı yaptı

Haber Giriş Tarihi: 13.09.2023 13:42
Haber Güncellenme Tarihi: 13.09.2023 13:42
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’da vatandaşlara ‘su tasarrufu’ çağrısı

İlk olarak 31 Ocak 2023 tarihinde Emine Erdoğan'ın himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Su Verimliliği Seferberliği Tanıtım Toplantısında su verimliliği konusunda, ulusal ölçekte harekete geçilmesi için uygulanacak stratejiler kamuoyuna duyurulmuş ve çalışmalara odaklanılmıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı da Ulusal Su Verimliliği Seferberliği kapsamında vatandaşlar ve çiftçilere yönelik afiş ve broşürler hazırlayarak, suyun tasarruflu kullanılması konusunda İl Müdürlüklerine talimat göndererek vatandaşların bilinçlendirilmesini istemişti.

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de Bakanlığın talimatı doğrultusunda Altınova ilçesine bağlı Karadere Köyü’nde düzenlediği Aronya Hasat Günü ve 7 Eylül tarihinde Yürüyen Köşk bahçesinde düzenlediği 2. Aronya Buluşması programlarında stant kurarak ziyaretçilere su tasarrufu ile ilgili bilgiler verdi ve musluklarda su tasarrufu sağlayan perlatör cihazından dağıttı

. İl Müdürlüğü ayrıca Ulusal Su Verimliliği Seferberliği çalışmaları çerçevesinde ‘Türkiye Yüzyılı'na Bir Damla da Sen Ol’ sloganıyla bastırılan afiş ve broşürleri de köylerde vatandaşların görebileceği yerlere asarak vatandaşları bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.
Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar bizzat kendisi vatandaşlara su tasarrufu sağlayan perlatör cihazlarını dağıttı. Programa katılan Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya da standı ziyaret etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.