Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da üniversite öğrencilerine Narko Gençlik Eğitimi

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı ve suçlarıyla mücadelede toplumsal bilinç oluşturmak için Yalova Üniversitesi ile iş birliği yaptı. Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı’nın (YÖK) hazırladığı Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı kapsamında, üniversite öğrencilerine yönelik Narko Gençlik Eğitim Modülü uygulandı

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2024 02:57
Haber Güncellenme Tarihi: 05.01.2024 02:57
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova’da üniversite öğrencilerine Narko Gençlik Eğitimi

Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından üniversite öğrencilerine yönelik Narko Gençlik Eğitim Modülü tanıtımı düzenlendi. Eğitim modülü, uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadele konusunda seminer ve konferanslar içeriyor. Etkinliklerde, bağımlılık yapıcı maddeler ve madde bağımlılığı hakkında kısa tanıtım video filmleri eşliğinde bilgilendirme, bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.

Eğitim modülü ile üniversite öğrencilerine; narkotik suçlarla mücadelenin önemi, madde bağımlılığı, madde kullanımı ve etkileri, narkotik maddeler, şüpheli mekân ve şahıslar, uyuşturucu suçlarında yasal durum, tedavi ve destek merkezleri, UYUMA Aplikasyonu gibi konular anlatıldı. Üniversite gençliğine, ait oldukları toplumun kalıcı geleceğine dair en önemli güvencesi oldukları hatırlatılarak, bağımlılık yapıcı maddelere karşı toplumsal bilinç oluşturulmasında gençliğin rolünün önemi vurgulandı. Etkinliklerin sonunda, narkotik maddeler arama köpeği Zeytin öğrencilere tanıtılarak bir araya gelmeleri sağlandı. Öğrencilere, Narko Gençlik el broşürleri dağıtıldı ve ‘Madde Bağımlılığına Hayır! UYUMA Geleceğine Sahip Çık!’ mesajları içeren pankartlar eşliğinde toplu farkındalık faaliyetleri yürütüldü.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Narko Gençlik Eğitim Modülü kapsamında 13 eğitim faaliyeti düzenleyerek 2 bin 500 üniversite öğrencisine bilgi paylaşımı yaptı. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, mücadelede toplumsal bilinç oluşturulması, çocuk ve gençliğin sağlıklı geleceğine dair arz ve talebin önlenmesine yönelik mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini bildirdi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.