Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova'da uluslararası ilişkilerin gelişimi konuşuldu

Bulgaristan Bursa Konsolosu Momçil Rusinov'u makamında ziyaret eden YTSO Başkanı Cemil Demiryürek, Bulgaristan ve Yalova arasındaki ticari ilişkilerin güçlendirilmesi ile YTSO üyelerinin Bulgaristan la olan ticari çalışmalarda yaşadıkları sorun ve taleplerini iletti.

Haber Giriş Tarihi: 28.06.2024 16:10
Haber Güncellenme Tarihi: 28.06.2024 16:10
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova'da uluslararası ilişkilerin gelişimi konuşuldu

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Demiryürek, Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Yazıcı ve YTSO Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Fatih Gürbüz, Bulgaristan Bursa Konsolosu Momçil Rusinov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette, üyelerin Bulgaristan ile olan ticaret ilişkileri ve Yalova ile Bulgaristan arasındaki ticari bağların güçlendirilmesi konuları görüşüldü.

Demiryürek, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, "Bulgaristan ile ticari ilişkilerimizi daha da güçlendirmek ve karşılıklı ticaret fırsatlarını artırmak için önemli adımlar atıyoruz. Bu görüşme, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da kuvvetlenmesine katkı sağlayacaktır," dedi.Konsolos Rusinov ise, "Yalova ile Bulgaristan arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek adına YTSO ile işbirliği konularını konuştuk. Ortak projeler ve bölgesel kalkınma için önemli fırsatlar oluşturabiliriz" ifadelerini kullandı.Görüşmede, iki ülke arasındaki ticari fırsatlar ve işbirliği imkanları detaylı olarak değerlendirildi. Bölgesel kalkınma ve ortak projeler de gündemde önemli yer tuttu.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.