Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Toprak Koruma Kurulu Toplantısı yapıldı

Toprak Koruma Kurulu Toplantısı, Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya başkanlığında Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Toplantıda tarım arazilerinin verimli kullanılması ve korunmasına yönelik hususlar görüşüldü

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 12:59
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova’da Toprak Koruma Kurulu Toplantısı yapıldı

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Toprak Koruma Kurulu Toplantısı’na başkanlık etti. Toplantı ile ilgili olarak valilikten yapılan açıklamada toplantıda tarım arazilerinin sınıflandırılması, toprak erozyonu, toprak analizi, toprak ıslahı, toprak verimliliği, toprak koruma projeleri, toprak kirliliği, toprak kaybı, toprak bilinci gibi konuların ele alındığı kaydedildi. Toplantının ardından Vali Kaya ve beraberindekiler tarım arazilerinde incelemelerde bulunarak, tarım arazilerinin durumu, sorunları ve çözüm önerileri hakkında müdürlerden bilgiler aldılar.
Verimli toprakların korunarak sonraki nesillere aktarılmasının önemine de değinen Vali Kaya, “Tarım arazilerimiz ülkemizin ve ilimizin en değerli varlıklarıdır. Bu arazileri hem bugün hem de gelecek nesiller için korumak ve geliştirmek hepimizin görevidir.

Toprak Koruma Kurulu olarak, tarım arazilerimizin sınıflandırılması, ıslahı, verimliliği, kirliliğinin engellenmesi gibi konularda çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların sonuçlarını sahada görmek ve değerlendirmek için saha incelemeleri de yapıyoruz” dedi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.