Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da toplantı ve gösteri yürüyüşleri için yer ve güzergâhları belirlendi

Yalova Valiliği, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ve bu Kanunun uygulanmasına dair Yönetmelik uyarınca, 2024 yılı içerisinde il merkezinde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşleri için toplanma alanı, yürüyüş güzergâhı, toplantı alanı, dağılma güzergâhları ile afiş ve pankart asılacak yerleri belirledi

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2024 14:28
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2024 14:28
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova’da toplantı ve gösteri yürüyüşleri için yer ve güzergâhları belirlendi

Valilik Makamının 15.01.2024 tarih ve 30402 sayılı onayı ile uygun görülen yer ve güzergâhlar, valilik tarafından ilan edildi. Yalova Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 2024 yılında toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemek isteyenlerin, belirlenen yer ve güzergâhlara uymaları gerektiği, aksi takdirde 2911 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 42. maddesi uyarınca yasal işlem yapılacağı bildirildi.

Açıklamada, toplantı ve gösteri yürüyüşleri için belirlenen yer ve güzergâhlar şöyle sıralandı:

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı Toplantı Alanı: Toplanma alanı Gazipaşa Caddesi üzeri Deprem Anıtı, yürüyüş güzergâhı Gazipaşa Caddesi ile 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı arası, toplantı yeri 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı, dağılma yön ve yerleri toplantı alanına çıkan Cumhuriyet Caddesi, Gazipaşa Caddesi, Cengiz Koçal Caddesi ve Başbuğ Alparslan Türkeş Caddesi.

Batı Minibüs Garajı Toplantı Alanı: Toplanma alanı Yaşar Kuş Caddesi ile Nehir Sokak kesişimi, yürüyüş güzergâhı Yaşar Kuş Caddesi ile Nehir Sokak kesişimi ile Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü arası, toplantı yeri Şehit Ömer Faydalı Caddesi üzerinde bulunan Batı Minibüs Garajı, dağılma yön ve yerleri Şehit Ömer Faydalı Caddesi, Stadyum Caddesi, Muammer Aksoy Caddesi ile toplantı alanına çıkan diğer cadde ve sokaklar.

Afiş Asılacak Yerler: Yalova Belediyesi tarafından belirlenen afiş panoları ve billboardlar.

Pankart Asılacak Yerler: Miting alanında düzenleme kurulunun talepleri doğrultusunda, valilik tarafından olur verilen yerler ile Yalova Lisesi önü, GOP Okul köşesi, Orman İşletme Müdürlüğü önü, Raif Dinçkök Kültür Merkezi önü, İDO karşısı, Halk Eğitim Merkezi arkasında bulunan pankart asma yerleri.

Valilik, toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleyecek olanların, 2911 sayılı Kanun’un 6. ve 26. maddeleri gereğince tespit ve ilan edilen yer ve güzergâhlara riayet etmelerini, kamu düzeni ve güvenliğini bozacak eylem ve davranışlardan kaçınmalarını, toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin barışçıl ve demokratik bir ortamda gerçekleştirilmesini istedi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.