Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Operasyonlarda aranan 52 şüpheli yakalandı

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, 16-31 Aralık 2023 tarihleri arasında yaptığı operasyonlarda, çeşitli suçlardan aranan 52 şüpheliyi yakaladı. Yakalananlardan 17'si, kesinleşmiş hapis cezaları nedeniyle cezaevine gönderildi

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2024 12:36
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2024 12:36
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova’da Operasyonlarda aranan 52 şüpheli yakalandı

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, kamu düzeninin sağlanması ve suçlularla mücadele kapsamında, aranan şahısların kısa sürede yakalanarak adli makamlara sevk edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 16-31 Aralık 2023 tarihleri arasında yaptıkları sistem ve saha çalışmaları neticesinde, hırsızlık, kasten yaralama, dolandırıcılık, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, tehdit, güveni kötüye kullanma, yağma ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarından aranan toplam 52 şüpheliyi yakaladı.

Yakalanan şüphelilerden, 5 yıla kadar kesinleşmiş hapis cezası bulunan 11 şahıs, 5 yıldan 10 yıla kadar kesinleşmiş hapis cezası bulunan 3 şahıs, 10 yıldan 20 yıla kadar kesinleşmiş hapis cezası bulunan 2 şahıs, 20 yıl ve üzeri kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs olmak üzere toplam 17 şahıs, cezaevine teslim edildi.

Yakalanan şüphelilerden, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan 22 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Y.G., 19 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.D. ve 13 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan C.B. isimli şahıslar, cezaevine gönderildi. Ayrıca, birden fazla kişi tarafından yağma suçundan 9 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan O.T. ve hırsızlık suçundan 9 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.B. ile 6 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan A.E. isimli şahıslar da cezaevine teslim edildi.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, internet sitesinde yaptığı açıklamada, toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, adli mercilerce haklarında yakalama emri çıkartılan şahısların yakalanmalarına yönelik çalışmalarının kararlılıkla sürdürüleceğini bildirdi. Açıklamada, vatandaşların ihbar ve şikayetlerinin değerlendirildiği, suç ve suçlularla mücadelede kanunun kendisine tanıdığı yetki ve sorumluluk çerçevesinde sahip olduğu imkanları da kullanarak, bu konudaki çalışmalarının kesintisiz olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların güvenliği için 7/24 görev yaptığını, suç ve suçlularla mücadelede etkin ve kararlı bir şekilde çalıştığını, vatandaşların da kendilerine destek olmalarını istedi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.