Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Memleket Partisi ve CHP’nin adayı, 2 ay arayla aynı projeyi vaat etti

Memleket’in Başkan Adayı Fatih Elönü, “Mehmet Gürel’in bizim projelerimizi esas alması bizi mutlu eder” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 03.03.2024 12:53
Haber Güncellenme Tarihi: 03.03.2024 12:53
Kaynak: Serap Polat
Yalova’da Memleket Partisi ve CHP’nin adayı, 2 ay arayla aynı projeyi vaat etti

Memleket Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Fatih Elönü, Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürel’i, kendi projelerini örnek aldığı gerekçesiyle eleştirdi.Aday adaylığı sürecinde ‘Yürüyen Tramvay’ projesini tanıtan Memleket Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Fatih Elönü, aynı projeyi kendi paylaşımından 2 ay sonra vaat eden CHP’nin adayı Mehmet Gürel’e tepki gösterdi.

Elönü, “Şarjlı Tramvay seferlerini başlatacağız”

1 Ocak 2024 tarihinde tramvay projesini tanıtan Fatih Elönü, “Bir dal için köşkü yürüten Atatürk’ün çocukları olarak hayallerimiz yeni yılda da hiç bitmeyecek.Yürüyen Köşk ile Yalova Üniversitesi arasında sahil şeridini kullanarak, Şarjlı Tramvay seferlerini başlatıp hem bir nebze şehir içi trafiğini azaltacağız hem de nostalji yaşayacağız.Adını da Ata’mızdan aldığımız ilhamla Yürüyen Tramvay koyacağız.” şeklinde bilgi vermişti.

Gürel, “Nostaljik tramvayı hizmete sokuyoruz”

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürel ise 1 Mart Cuma günü açıklama yaparak, “Halk otobüslerimiz yerine Yalova’daki minibüsçü esnafımızla birlikte elektrikli halk otobüslerimizi hizmete sokacağız Ayrıca Yürüyen Köşk’ten üniversiteye kadar olan kısımda nostaljik tramvayı hizmete sokuyoruz ve bir müjde daha! Yalova’da her mahallemizden hastaneye ulaşımı ücretsiz bir şekilde sağlayacağız.” dedi.

“Kendisi ve ekibinin bizim projelerimizi esas alması bizi mutlu eder”

Elönü’nün paylaşımından tam 2 ay sonra Mehmet Gürel’in aynı projeyi vaat etmesi siyaset sahnesinde gerginliğe neden oldu.Sokağa çıkmayan başkan adaylarının proje konuşmaya ve sokağa çıkmaya başladığını belirterek Gürel’i eleştiren Fatih Elönü, “Sayın Mehmet Gürel “Müjde” diye verdiği projeyi görünce şaşırdım ama mutlu da oldum. Kendisinin bahsettiği projeleri daha aday adayı iken sevgili Yalovalılarla paylaştım.Kendisi ve ekibinin bizim projelerimizi esas alması bizi mutlu eder.Değerli Yalovalılar, Mehmet Gürel'in proje konuşmayan hatta sokağa çıkmayan başkan adayları bile projeler konuşmaya ve sokağa çıkmaya başladılar. İşte ‘’Neden aday oldunuz?’’ sorusuna bir cevap daha.Demokrasiyi gerektiği gibi uygularsanız her şey ve herkes çalışır. Sonuçta da kazanan halk olur.Biz kazanmak için ve Yalova’ya kazandırmak için yola çıktık! Halk Meclisimizden aldığımız güçle, önce depreme dirençli bir Yalova yaratacağız.Ulaşım, eğitim, sanat, kültür alanlarında halkımızla beraber tarih yazacağız tarih!” açıklamasında bulundu.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.