Hava Durumu
hayat bankası

Yalova’da kurban kesim yerleri denetlendi

Orman İl Müdürü Suat Parıldar da bir dizi inceleme gerçekleştirdi. Parıldar, kurban kesim noktalarına giderek işletmecilerle görüştü. Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, alınan tedbirlere ve kurallara titizlikle uyulması uyarısında bulundu. Tedbir ve kurallara uymayanlarla ilgili yasanın öngördüğü işlemlerin gerçekleştirileceğini ifade eden Parıldar, “Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyenik bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirmeleri için gerekli tüm önlemleri aldık. Kurban kesim yerlerinde veteriner hekimlerimiz görev yapacak. Kesimlerde hayvan refahına uygun davranılmasını istiyoruz. Kesim yerlerinde maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesini bekliyoruz. Kurallara uymayanlarla ilgili yasal işlem yapacağız.” dedi. Ayrıca kurban bayramı süresince denetimlerin de aralıksız olarak sürdürüleceğinin altını çizen Parıldar, “Kurban Bayramı boyunca ekiplerimiz sahada olacak. Kurban kesim yerlerinin yanı sıra hayvan pazarları, kasaplar ve et işleme tesisleri de denetlenecek. Vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirmeleri için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2023 12:57
Haber Güncellenme Tarihi: 26.06.2023 13:09
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’da kurban kesim yerleri denetlendi

Orman İl Müdürü Suat Parıldar da bir dizi inceleme gerçekleştirdi. Parıldar, kurban kesim noktalarına giderek işletmecilerle görüştü.

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, alınan tedbirlere ve kurallara titizlikle uyulması uyarısında bulundu. Tedbir ve kurallara uymayanlarla ilgili yasanın öngördüğü işlemlerin gerçekleştirileceğini ifade eden Parıldar, “Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyenik bir şekilde kurban ibadetlerini yerine getirmeleri için gerekli tüm önlemleri aldık. Kurban kesim yerlerinde veteriner hekimlerimiz görev yapacak. Kesimlerde hayvan refahına uygun davranılmasını istiyoruz. Kesim yerlerinde maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edilmesini bekliyoruz. Kurallara uymayanlarla ilgili yasal işlem yapacağız.” dedi.

Ayrıca kurban bayramı süresince denetimlerin de aralıksız olarak sürdürüleceğinin altını çizen Parıldar, “Kurban Bayramı boyunca ekiplerimiz sahada olacak. Kurban kesim yerlerinin yanı sıra hayvan pazarları, kasaplar ve et işleme tesisleri de denetlenecek. Vatandaşlarımızın huzurlu bir bayram geçirmeleri için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.