Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da ilk kez “YFLCase’24” inovasyon kampı düzenlendi

Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsünde, Yalova Termal Fen Lisesi tarafından Yalova’da ilk kez “YFLCase’24” inovasyon kampı düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2024 12:41
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2024 12:41
Kaynak: Serap Polat
Yalova’da ilk kez “YFLCase’24” inovasyon kampı düzenlendi

Ortaöğretimdeki öğrencilerin girişimcilik alanında kurumların karşılaştığı sorunlara güncel, ekonomik, teknolojik alanda inovasyona dayalı bakış açıları ile yenilikçi fikirler üretmelerini hedefleyen inovasyon kampına İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe de katıldı. Yalova’daki 10 liseden öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrenciler, öz güven ve sorumluluk duygusunu geliştirmek, kendilerini etkin bir şekilde ifade etmelerini sağlamak, düşünme, araştırma ve karşılaştıkları problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirerek farklı görüşleri bir arada yaşatabilme olgunluğu kazanmalarını sağlamak için gerekli sosyal ortamı buldu.

Fen Bilimleri, Matematik, Teknoloji ve Sosyal Bilimler Alanındaki gelişmeler üzerine fikir alışverişinde bulunan öğrenciler, Yapay Zekâ alanında ortaya koydukları çalışmalar hakkına bilgi verdiler.

Etkinlikte öğrencilerin çalışmalarını inceleyen İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, “Kanıtlar ve bilgiler yoluyla mantık yürüterek fikirlerini savunmalarına katkıda bulunmak için düzenlenen bu etkinlikte emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Gelecek sizinle güzel gençler.” dedi.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.