Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da hemşirelik mesleğinin önemi vurgulandı

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından 12-18 Mayıs Hemşireler Haftası kapsamında “Hemşirelerimiz, Geleceğimiz” temalı kutlama programı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 05:46
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 05:46
Kaynak: Serap Polat
Yalova’da hemşirelik mesleğinin önemi vurgulandı

12-18 Mayıs Hemşireler Haftası dolayısıyla Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen programa: İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Karakuş, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç başta olmak üzere hekimler ve hemşireler katılım sağladılar.

HEMŞİRELERİN ÖNEMİ VURGULANDI

Programın açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Karakuş, hemşire kelimesinin anlamına ve hemşirelerin sağlık sektörü için çok önemli olduklarına vurgu yaptı. Ardından Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Ergenç ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Zeynep Çağlayan konuşmalarını yaparak, hem hastaların hem de doktorların ihtiyaç duyduğu hemşirelerin sağlık hizmetlerinin en önemli unsurlarından biri olduğunu vurguladılar.

HEMŞİRE KIYAFETLERİ DEFİLESİ YAPILDI

Hemşire Sıdıka Karabıyık tarafından “Hemşireliğin Tarihçesi”, Hemşire Şenay Turaç İnce tarafından “Günümüzde Hemşirelik”, Hemşire Oktay Uysal Tarafından “Hemşireliğin Geleceği” ve Yalova Üniversitesi Hemşirelik Esasları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Şeyda Can tarafından “Hemşirelik Uygulamalarında Yurt Dışı Deneyimleri (Finlandiya Örneği)”, konulu sunumlar gerçekleştirildi. Programın son bölümünde ise hemşireler tarafından “Tarihten Bugüne Hemşire Kıyafetleri” mini sunumu gerçekleştirildi. 1900’lü yıllardan günümüze kadar dünya genelinde yaygın olarak kullanılan hemşire kıyafetlerini sergileyen hemşireler, büyük ilgi gördü. Program sonunda ise konuşmacılara ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesinden emekli olan hemşirelere teşekkür belgeleri takdim edildi.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.