Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da evde sağlık hizmetleri değerlendirildi

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya başkanlığında, 2023 yılı evde sağlık hizmetleri faaliyetlerinin değerlendirildiği bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, Yalova İl Sağlık Müdürü Dr. Emrah Eray, evde sağlık hizmetlerine ilişkin yaptıkları çalışmaları anlattı

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2023 03:49
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2023 03:49
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova’da evde sağlık hizmetleri değerlendirildi

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, İl Sağlık Müdürlüğü İbn-i Sina toplantı salonunda, 2023 yılı evde sağlık hizmetleri faaliyetlerini değerlendirmek üzere bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya, ilgili kurumların müdürleri, evde sağlık hizmetleri birimi çalışanları ve komisyon üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Dr. Kaya, evde sağlık hizmetlerinin önemine vurgu yaptı. Kaya, “Evde sağlık hizmetleri, yatağa bağımlı veya hareket kısıtlığı olan ve ağır hastalığı olan hastaların tedavisine evde devam edebilmesi için gereken desteği sağlayan bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde, hastaların yaşam kalitesi artmakta, ailelerin yükü hafiflemekte ve sağlık sistemine katkı sağlanmaktadır. Bu nedenle, evde sağlık hizmetlerinin niteliğini ve verimliliğini artırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Toplantıda İl Müdürü Dr. Emrah Eray, evde sağlık hizmetlerine ilişkin yaptıkları çalışmaları anlattı. Eray, “2023 yılı içerisinde, ilimizde çok sayıda hastaya evde sağlık hizmeti verdik. Bu hastalara, evde sağlık hizmetleri birimimizde görev yapan hekim, hemşire, sağlık memurlarımızca muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyon hizmetleri sunulmuştur. Ayrıca hastaların ve ailelerinin evde sağlık sürecinde üstlenebilecekleri görevler ve hastalık ve sağlık süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesi ve danışmanlık hizmetleri de verilmiştir” diye konuştu.
İlgili kurumların müdürleri de toplantıda söz alarak kendi alanlarında yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler paylaştılar. Toplantıda 2024 yılına yönelik istişareler de gerçekleştirildi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.