Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da cumhuriyetimizin 100.yılında sürdürülebilirlik rüzgarı esecek…

Yalova Belediyesi, cumhuriyetimizin 100. yılında sürdürebilirlik ve çevre bilincinin temel adımlarını atmak amacıyla 24-25 ve 27 Ekim tarihlerinde ‘Sürdürülebilir Şehir Haftası’na hazırlanıyor

Haber Giriş Tarihi: 23.10.2023 15:03
Haber Güncellenme Tarihi: 23.10.2023 15:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova’da cumhuriyetimizin 100.yılında sürdürülebilirlik rüzgarı esecek…

Yalova Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yıl dönümünde, çevreyi korumak, geliştirmek ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için 24, 25 ve 27 Ekim tarihlerinde Sürdürülebilir Şehir Haftası kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyecek. Sürdürülebilir Şehir Haftası içeriğinde, “Yalova İklim Değişikliği Eylem Planı Tanım Toplantısı – Sıfır Emisyon için Pedallıyoruz Şehir Turu ve Su Ayak İziniz Kaç Numara konulu Panel” programları yer alacak.
 

24 Ekim: Yalova İklim Değişikliği Eylem Planı Tanıtım Toplantısı

Yalova Belediyesi ev sahipliğinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TÜBİTAK MAM’ın katkılarıyla 24 Ekim Salı günü saat 09.30’da Yalova Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda Yalova İklim Değişikliği Eylem Planı Tanıtımın Toplantısı gerçekleştirilecek. Yalova’nın enerji verimliliği, yeşil enerji kullanımı ve karbon ayak izi azaltma konularına yer verilecek.
 

25 Ekim: Sıfır Emisyon için Pedallıyoruz Şehir Turu

Yalova Belediyesi ve Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliği ile Yalova’nın sıfır emisyon hedefine katkıda bulunmak ve Sürdürülebilir Şehir Yalova Haftası’nı duyurmak için 25 Ekim Çarşamba günü saat 18.00’da özel bisiklet yolunda akademisyenler, sivil toplum kuruluşları üyeleri, kamu ve özel sektör temsilcileri gibi çeşitli isimler bisikletleriyle katılım sağlayacak. Yalova Gençlik Spor İl Müdürlüğü Ek Binası (Diş Hastanesi karşısı) önünden başlayacak olan tur, Yürüyen Köşk’te son bulacak.

27 Ekim: Su Ayak İziniz Kaç Numara? konulu panel

Yalova Belediyesi, gri su ve yağmur suyu kaynaklarının etkili kullanılması amacıyla Su Ayak İziniz Kaç Numara? başlıklı bir panel düzenleyecek. 27 Ekim Cuma günü saat 10.00’da Raif Dinçkök Kültür Merkezi Meclis Salonunda gerçekleşecek panelde, katılımcılar uzman ve başarılı uygulama örnekleri ile su ayak izini en aza indirme seçeneklerini öğrenme fırsatı bulacaklar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.