Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da Çalışma Grubu İnşaat Mühendisleri İle Bir Araya Geldi

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’nin 19-20 Şubat 2024 tarihlerinde yapılacak olan seçimleri öncesinde, Çalışma Grubu’nun başkan adayı Serdar Atilla Erdem ve yönetim kurulu adayları, Yalova’daki meslektaşları ile bir araya geldi. Erdem, projelerini ve hedeflerini paylaşarak, inşaat mühendislerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Haber Giriş Tarihi: 29.01.2024 11:39
Haber Güncellenme Tarihi: 29.01.2024 11:39
Kaynak: Hilal Baldemir
Yalova’da Çalışma Grubu İnşaat Mühendisleri İle Bir Araya Geldi

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, 19-20 Şubat 2024 tarihlerinde genel kurul ve seçimlerini gerçekleştirecek. Seçimlerde, Çağdaş Grup ve Çalışma Grubu olmak üzere iki grup yarışacak. Çalışma Grubu’nun başkan adayı Serdar Atilla Erdem ve yönetim kurulu adayları, seçim çalışmaları kapsamında Yalova’daki meslektaşları ile bir araya geldi.

Yalova’da Çalışma Grubu İnşaat Mühendisleri İle Bir Araya Geldi

Çalışma Grubu, Yalova Hilton Garden Inn Otel’de düzenlediği toplantıda, inşaat mühendisleri ile sohbet ederek, projelerini ve vizyonunu anlattı. Toplantıya, Yalova Milletvekili Tahsin Becan, İMO Yalova Temsilciliği Başkanı Hüseyin Uygun, eski başkanlar Mahmut Renkler ve Lemi Nida Kulunyar, Yalova Gençlik Komisyonu ve çok sayıda inşaat mühendisi katıldı.

Toplantıda konuşan Serdar Atilla Erdem, Çalışma Grubu’nun gençlerden oluştuğunu ve dinamik bir yapıya sahip olduğunu ifade etti. Erdem, “Bizler, inşaat mühendisliği mesleğinin sorunlarını ve çözüm yollarını biliyoruz. Meslektaşlarımızın hak ve çıkarlarını korumak, mesleğimizin gelişmesine katkı sağlamak için çalışıyoruz. İnşaat mühendisliği mesleğinin toplumda hak ettiği saygınlığı kazanması için mücadele ediyoruz.” dedi.

yalova'da inşaat mühendisleri bir arada

İnşaat mühendislerinin eğitim, istihdam, çalışma koşulları, mesleki yetkinlik, mesleki denetim, mesleki sorumluluk, mesleki dayanışma gibi konularda yaşadığı sorunlara değinen Erdem, “Bu sorunları aşmak için somut projelerimiz var. Meslek içi eğitimleri, teknik gezileri, seminerleri, sempozyumları arttırarak, meslektaşlarımızın bilgi ve beceri düzeylerini yükselteceğiz. Meslektaşlarımızın çalışma koşullarını iyileştirmek için iş sağlığı ve güvenliği konusunda çalışmalar yapacağız. Ayrıca mesleki yetkinliklerini belgelemek için sertifika programları düzenleyecek, mesleki denetim ve sorumluluklarını yerine getirmeleri için gerekli desteği sağlayacağız.” diye konuştu.

Çağdaş gruba yönelik de açıklamalarda bulunan Erdem, “28 yıllık çalışma grubu yönetimleri önemli çalışmalarla İMO Bursa Şubesi’ni lider oda konumuna taşımışken, en büyük üzüntümüz, iki yıl gibi kısa bir sürede kendilerini çağdaş diye adlandıran arkadaşlarımızın yönetimindeki şubemizin, kentimizde ve ülkemizde lider olma vasfını kaybetmiş, pasif ve gündemde söz sahibi olamaz hale gelmiş olmasıdır. Hatta diğer meslek odalarının gölgesinde alt komisyon gibi yönetilmesi ile itibarı azaltılmıştır. Bu yüzdendir ki sizlerin desteği ile meslek odamızın yönetimini devralıp ilk hedefimiz olan Bursa ve kamuoyunda hatta genel merkezin üzerinde etkili olan güçlü ve lider İMO Bursa Şubesi’ni geçmiş parlak günlerine getirip üzerine katkı koyarak daha da ileriye taşımaktır. Ancak, bizimle aynı duygu ve düşünceleri paylaşan siz değerli meslektaşlarıma da bu hedefimizi gerçekleştirebilmemiz için çok büyük bir görev düşmektedir. Bu da mesleğimize sahip çıkarak, seçim günü olan 11 Şubat Pazar günü demokratik hakkımızı kullanmak üzere sandık başına gelip, oyumuza ve odamıza sahip çıkmaktır” diye konuştu.

Toplantı sonunda, Serdar Atilla Erdem ve yönetim kurulu adayları, Yalova Milletvekili Tahsin Becan, İMO Yalova Temsilciliği Başkanı Hüseyin Uygun, eski başkanlar Mahmut Renkler ve Lemi Nida Kulunyar, Yalova Gençlik Komisyonu ve inşaat mühendisleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.