Hava Durumu

Yalova'da bu yıl sınıflar ve öğretmenler yapılacak olan kura sonucuna göre belirlenecek

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı kayıtları başladı. Kayıtların başlamasıyla birlikte veliler okullara akın etti. Ancak bu yıl okula yeni başlayacak olan 1’inci sınıflar için ilk kez kura sistemi ile sınıflar ve öğretmenleri belirlenecek. Kura çekimleri ise oluşturulacak bir komisyon tarafından velilerin de katılımı ile halka açık olarak gerçekleşecek.

Haber Giriş Tarihi: 14.08.2023 16:19
Haber Güncellenme Tarihi: 14.08.2023 16:19
Kaynak: Murat Can Aytemur
https://www.yalovahayat.com/
Yalova'da bu yıl sınıflar ve öğretmenler yapılacak olan kura sonucuna göre belirlenecek

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala veliler çocuklarını kaydettirmek için okullara akın etti. Kayıt süreci ile ilgili Yalova Hayat'a konuşan Öğretmen Yusuf Ziya İlköğretim Okulu Müdürü Özgür Özevin; ''Yeni dönem kayıtlarının başlamasıyla birlikte veliler okulumuza kayıt işlemleri için gelmeye başladı. Yeni bir yol uygulayarak bu sene öğrencilerin sınıflarını ve öğretmenleri kura yöntemi ile belirleyeceğiz. Dileyen veliler kura çekimi esnasında burada bulunabilir. Velilerden gelen yoğun talepleri engellemek, tüm öğrencilerimize eşit şartlar sağlayabilmek ve özel sınıf söylentilerinin önünün kesilmesi amacıyla alınan karar ile bu yıl 1.sınıfa başlayacak olan öğrenciler oluşturulacak komisyon eşliğinde çekilecek kura sonucunda öğretmenlerine ve sınıflarına kavuşacaklar.'' dedikten sonra yaptığı açıklamada her yıl gündeme gelen bir konu olan kayıt parası istenmesi konusunda da net konuştu;

''Okullarımızda kayıt ücreti hiçbir şekilde istenmeyecek. Ancak velilerimiz kendi hür iradeleri ve hiçbir zorlama olmadan bağış yapmak isterlerse bunu yapabilirler. Eğer kendilerinin gönüllü olarak yaptıkları bağış dışında kendilerinden bir ücret talep ediliyorsa önce okul idarelerine eğer çözüme kavuşturulamıyorsa da Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilirler.'' diye belirtti.

Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.