Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova’da 904 kişi hastane randevusuna gitmedi

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1-5 Temmuz tarihleri arasında yapılan poliklinik hizmetlerinin istatistik verilerini açıkladı; temmuz ayının ilk haftası toplamda 904 kişi almış olduğu hastane randevusuna gitmedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2024 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 00:06
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova’da 904 kişi  hastane randevusuna gitmedi

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, haftalık randevu sayısı ve randevusuna gelmeyen vatandaşların istatistik verilerini, her hafta vatandaşlar ile paylaşmaya devam ediyor. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik Hizmetlerinin istatistik verilerine bakarak; 1-5 Temmuz tarihleri arasında 904 kişinin randevusunu iptal etmeyip, hastanede bulunmadığı görüldü. Acil Servis Hizmetlerinde ise bu 5 günlük süreçte muayene sayısı 4535 kişiyi buldu.

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Poliklinik Hizmetleri istatistiklerine göre, söz konusu 5 günlük süreçte toplam 25.169 muayene edilirken, randevusuna gelmeyen 904 kişi olduğu ve gelmeyen sayısının düşüş gösterdiği kaydedildi.  1 Temmuz- 5 Temmuz tarihleri arasında MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) için ayrılan kapasitenin 9738 olduğu belirtilirken, bu kapasitenin büyük bir kısmının dolu olduğu ve 9362 kişinin randevu aldığı görülüyor. En fazla randevu alınan İç Hastalıkları Bölümü'nde ise 2202 kişinin randevu aldığı ve sadece 101 kişinin randevusuna gitmediği ortaya çıktı.

Murat Can Aytemur

 

 

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.