Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk net konuştu; “Esnafın çoğunluğu ile alınan karar uygulanacak”

Yalova Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk Yalova merkezi ve ilçelere yönelik alınan haftanın 1 günü kapalı olma kararının kararlılıkla uygulanacağını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2024 00:10
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2024 00:10
Kaynak: Yalova Hayat
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk net konuştu; “Esnafın çoğunluğu ile alınan karar uygulanacak”

Yalova Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk, alınan kararla erkek berberleri, kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının haftanın 1 günü kapalı olmalarını sağlayacak kararla ilgili açıklama yaptı. Ulutürk kararın esnafların çoğunluğunun oyları ile hayata geçirildiğini ifade etti. 

Yalova Berberler ve Kuaförler Odası üyelerinin katılımı ile erkek berberleri, kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının haftanın 1 günü kapalı kalmalarını sağlayacak kararın hayata geçirilmesini oyladı. Bu oylamada esnafların 99’u Yalova merkezde erkek berberleri, kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının Pazar günleri kapalı olmalarını kabul etti. 9 esnaf Salı günü dükkanların kapalı olmasını talep ederken 11 esnaf ise alınacak karara uyacaklarını beyan etti. Oy çokluğu ile alınan karar neticesinde Pazar günleri il merkezindeki erkek berberleri, kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının kapalı tutulması kararı alındı. Alınan bu karar sonrasında bir açıklama yapan Yalova Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Şenol Ulutürk, “Hatırlanacağı üzere, 01 Ekim 2022 tarihi itibari ile uygulamaya geçirilmesi düşünülen ancak yeterli hazırlıkların tamamlanmaması sebebi ile kararın uygulanması önce 01 Ocak 2023 tarihine, sonra 01 Temmuz 2023 tarihine ve daha sonra da 01 Temmuz 2024 tarihine ertelenmişti.  Buna bağlı olarak hafta tatili ve çalışma saatleri uygulamasının Ticaret Bakanlığı ve Yalova Valiliği tarafından yeniden 01 Temmuz 2024 tarihinde uygulamaya geçirilmesine karar verilmiştir. Bu karar verilirken Yalova merkezde bulunan kuaförler ile toplantı yapılarak çoğunluğun almış olduğu karara uyulmuştur. Bu karar alınırken tüm Türkiye oda başkanlarımız bu yolda büyük emek sarf etmişlerdir.  Ayrıca bu kararın hayata geçmesine vesile olan başta sayın bakanımız Prof. Dr. Ömer Bolat başta olmak üzere bakan yardımcılarımıza, Esnaf Sanatkar Ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’müze, Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Necmettin Erkan ve her daim esnafımızın tüm sorunlarını ilgili mercie ileten TESK Genel Başkanımız sayın Bendevi Palandöken'e tüm esnafımız adına teşekkür ediyorum.” dedi. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.