Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Belediyesi İstihdam Ofisi törenle açıldı

Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel’in seçim vaatleri arasında bulunan ‘İstihdam Ofisi’ kısa sürede hayat buldu. Yalova Belediyesi İstihdam Ofisi’nin açılış kurdelesini kesen Başkan Gürel, “Daha önce vaat ettiğimiz projelerimizi yaptıkça yanına yapıldı işareti koyacağız. Hizmetlerimizle anılmaya gayret edeceğiz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 02.06.2024 14:34
Haber Güncellenme Tarihi: 02.06.2024 14:34
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova Belediyesi İstihdam Ofisi törenle açıldı

Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde Yalova Belediyesi İstihdam Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi. CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, İl Başkanı Erdem Doğancı, Merkez İlçe Başkanı Kemal Sürel, meclis üyeleri ve davetlilerin katılımıyla yapılan açılış töreninde konuşan Gürel, bir seçim vaadini daha hayata geçirdiğini bildirdi.

Burada konuşan Başkan Gürel, yaptıkları hizmetlerle anılacaklarını bildirdi.

İstihdam ofisi iş ihtiyacı olan kesim ile işveren kesimini buluşturacak

İstihdam ofisinin iş arayan ve işçi arayan kesimi buluşturacağını söyleyen Başkan Gürel, “Bugün orta ve uzun vadede önemli olduğunu düşündüğüm bir birimin açılışını gerçekleştiriyoruz. Daha önce projelerimiz ve vaatlerimizi sunduğumuz kitapçıkta yer aldığı gibi istihdam ofisini açıyoruz. İstihdam ofisimizden önce burada kentsel dönüşüm ofisimiz vardı. Kamuoyunda bir spekülasyon olmasın diye bir bilgi vermek isterim. Kentsel dönüşüm ofisimiz belediyede faaliyetlerini sürdürecek. Burada da iş ihtiyacı olan kesim ile işveren kesimini buluşturmaya yönelik bir istihdam ofisi açılışını gerçekleştiriyoruz. Gelip burada kişiler ilgi alanlarını, kendi özelliklerini görevli arkadaşlarla paylaşacaklar. Kendi CV’lerini burada doldurabilecekler. Aynı zamanda bir yazılım aracılığı ile internetten de bunu yükleyebilecekler. Bu işin evrilmiş hali tabiki zamanla meslek edindirme kurslarını da organize eden birim olma özelliğini bize sunuyor. Bu bağlamda önemli olduğunu düşünüyorum. İşsizlik şu anda bu toplumun kanayan yarası ve gerçekten işe ihtiyacı olan iş görecek olan kesim ile gerçekten çalışana ihtiyacı olan işveren kesimini doğru ve yoğun şekilde buluşturma arzumuzdan kaynaklı bir fiziki mekân ve birim açılışını gerçekleştiriyoruz. İnşallah Yalova’ya çok faydalı olur. Birçok gencimiz özellikle yeni iş imkânlarını bu istihdam ofisimiz aracılığıyla bulabilirler. Yalova’mıza hayırlı olsun” diye konuştu.

“Sosyal belediyecilik uygulamalarına ağırlık vermeye gayret edeceğiz”

Başkan Gürel, konuşmasının devamında hem sezon nedeniyle hem de mali yaklaşımlarından dolayı yatırım maliyeti düşük projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Gürel, “Daha önce yabancı dilde tabelalarla ilgili uygulamalar yaptık. Çok büyük oranda değişim ve dönüşüm oldu. Daha önce vaat ettiğimiz projelerimizi yaptıkça yanına yapıldı işareti koyacağız. Öncelikle hem sezon dolayısıyla hem de mali yaklaşımlarımızdan dolayı yatırım maliyeti çok fazla olmayan ama etki alanı olabildiğince geniş olan projelere ve sosyal belediyecilik uygulamalarına ağırlık vereceğiz. Önümüzdeki süreçte inşallah hastaneye ücretsiz ulaşım, halk ekmek, beraberinde kademeli olarak halk lokantaları gibi vaatlerimizi gerçekleştirmeye gayret edeceğiz. Beraberinde şehrimizi güzelleştirmeye yönelik, ulaşıma, sosyal hayatımıza yönelik çalışmalarımız var. Hizmetlerimizle anılacağız” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından Başkan Gürel ve törene katılan heyet istihdam ofisinin açılış kurdelesini kesti. Ofis içerisine geçen Başkan Gürel, burada görev alacak personel ile sohbet etti.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.