Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk: Yalova’yı hak ettiği hizmetlerle buluşturduk

2023 yılında Yalova Belediyesi’nin önemli işler yaptığını, yapılan çalışmalarla Yalova’yı hak ettiği hizmetlerle buluşturduklarını belirterek 2024 yılında da Yalova halkına hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı

Haber Giriş Tarihi: 03.01.2024 15:17
Haber Güncellenme Tarihi: 03.01.2024 15:17
Kaynak: Yalova Hayat
Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk: Yalova’yı hak ettiği  hizmetlerle buluşturduk

Başkan Mustafa Tutuk, yaptığı açıklamada göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları çalışmalarla altyapıdan parklara, asfalt çalışmalarından ana isale hattı çalışmalarına, sosyal belediyecilikten şehir estetiğine yönelik çalışmalara, spordan kültür sanata kadar Yalova halkının beklenti ve talepleri doğrultusunda çok güzel hizmetler ürettiklerini vurguladı.

Tutuk, “Gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza, özel bireylerimize, yaşlılarımıza, kısaca toplumun tüm kesimlerine yönelik çalışmalar yürütüyoruz. 2023’te gece gündüz çalışarak şehrimize kazandırdıklarımızı, 2024’te de şeffaf, adil, katılımcı yönetim anlayışımızı her geçen gün geliştirerek, Yalovalıların çıkarı ve yararı doğrultusunda sosyal belediyecilik çalışmalarımızla da çıtayı daha da yukarı taşıyacağız. Yeni yılda aynı bilinçle hareket ederek, siz değerli hemşehrilerimiz için yepyeni projeleri kazandırmanın uğraşı ve gayreti içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Yalova Belediyesi’nin 2023 yılında yaptığı çalışmalar şöyle sıralandı; 750 milyon TL’lik dev yatırım (Ana İsale Hattı Projesi devam ediyor). Kentsel Dönüşüm Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Araç filosu genişletildi (90. araç filoya dahil edildi.) Altyapı güçlendirildi; 36.715 m ana isale hattı, 4.630 m içmesuyu hattı, 7.496 m kanalizasyon altyapı çalışması ve 42.250 m yağmursuyu temizlik çalışması. 20.000 ton asfalt serildi. 51.000 m2 parke, tretuvar ve bordür çalışması tamamlandı. Caddeler aydınlatıldı; Cumhuriyet Caddesi, Fatih Caddesi, Sefabey Caddesi, Gaziosmanpaşa Caddesi, Gezi ve Mesire Yolu. Yürüyen Köşk Kültür & Sanat Sezonu başlatıldı. Kültür sanat etkinlikleri düzenlendi (21 sergi, 6 tiyatro, 12 söyleşi). Müzik ve gençlik festivalleri düzenlendi (18 konser). Yalovaspor belediye bünyesine katıldı. Akasya Plajı estetik ve kullanışlı hale getirildi. Kır düğün alanı hizmete açıldı. Bin öğrencinin katılımıyla Yaz Spor Okulu gerçekleştirildi. Çocuk etkinlikleri düzenlendi (8 açık hava çocuk etkinliği, 30 çocuk tiyatrosu). Spor alanı ve parklar yapıldı (15 yeni çocuk parkı, 2 yeni çok amaçlı saha, 17 çocuk parkı yenilendi, 5 çok amaçlı saha yenilendi). 20 bin 506 kişiye hizmet verildi (İkinci el eşya yardımı, erzak yardımı, tablet yardımı, tekerlekli sandalye yardımı, sıcak yemek yardımı, P.K.U erzak yardımı, medikal yardımlar, psikolojik destek yardımı, hijyen kiti yardımı, bebek bezi yardımı, kırtasiye yardımı, sünnet kıyafeti ve diğer yardımlar). Sosyal belediyecilik (Kurslar; dikiş, nakış, iğne oyası, mefruşat, hazır giyim, hızlı okuma ve diksiyon), (Spor; yoga, pilates), (Sosyal Kültürel Geziler; 1969 Kişi), (Eğitim ve Seminer Etkinlikleri; 13 seminer 670 katılım), (Özel Gün ve Haftalar; 20 etkinlik). 11 bin 495 hane ziyareti yapıldı (Engelli ziyaretleri, bebek ziyaretleri, hasta nakil işlemi, 65 yaş üstü yaşlı ve doğum günü ziyaretleri, evde temizlik hizmeti, ambulans hizmeti, hasta ziyaretleri, engelli araç hizmeti, kuaför ve berber hizmeti). 28.500 kg mama dağıtıldı, 263 can dost sahiplendirildi. Bin 212 çiftin mutluluğuna ortak olundu. 448 iş yeri denetimi yapıldı, 355 iş yeri açma ve ruhsatı verildi. 368 yangına, 98 su baskınına, 20 trafik kazasına, 400 kurtarmaya müdahale edildi. 7 bin 655 kişiye yangın tatbikatı ve güvenliği eğitimi verildi. Cenazelerde 57.000 paketli gıda yardımı yaptık.

Deprem bölgesine; 100 iş makinası, 311 yardım TIR’ı, 1600 personel ve gönüllü gönderildi.
Başkan Tutuk, “Şehrimizi daha güzel yarınlara taşımak için yaptığımız çalışmaların verdiği heyecanı, sevinci ve gururu hep birlikte yaşayacağımız 2024 yılına da taşıyacağız. Yeni yılda, yeni projelerle siz vatandaşlarımızın yanında olacağız” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.