Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk CHP’ye fena yüklendi: “Belediyede icra olsa sevineceksiniz”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, CHP’nin belediye üzerinde icra olup olmadığına yönelik sorusuna sert cevap verdi. Tutuk, “Belediye üzerinde 1 tane icra olsa sevineceksiniz” dedi

Haber Giriş Tarihi: 04.10.2023 12:31
Haber Güncellenme Tarihi: 04.10.2023 12:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk CHP’ye fena yüklendi: “Belediyede icra olsa sevineceksiniz”

CHP Belediye Meclis üyeleri tarafından 4 Eylül 2023 tarihinden önce belediyeye icra gelip gelmediği sorusu meclisi gerdi. Bu anlamda CHP’li meclis üyelerinin verdiği yazılı soruya, yazılı olarak cevap verildiğini de ifade eden Tutuk belediye üzerinde her hangi bir icranın bulunmadığını yineledi. CHP grubuna yüklenen Tutuk, “Belediyemizin şu anda yaptığımız işlere borcu var. Ödeme kapsamında ve ödüyoruz.

Şu anda hesaplarımızda nakit paramız da var. 281 icra ile biz önceki yönetimden belediyeyi teslim aldık. Şu anda belediye üzerinde hiçbir icranın olmadığı noktaya gelindi. Belediye üzerinde 1 tane icra olsa sevineceksiniz. Yanlış yapıyorsunuz. Onlarca müteahhitle çalışıyoruz. Bugün birisi ile kavga etsek gitse bizi icraya verebilir. Ama icraya verirse parasını öderiz gider. Yani parasını alır. Kasamızda belediye olarak nakit paramız var diyoruz. Ama sizin derdiniz üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Belediyeyi bu hale getirdiğimize teşekkür etmek gerekirken, bir icranın derdine düşüyorsunuz. Kasamızda perşembe günü 60 milyon TL nakit paramız olacak. Belediyemiz çok şükür emin ellerde. Belediyemizin mali sıkıntısı da yok. Önümüzdeki denetleme raporunda belediyenin kasasında fazla para olacak. Son 25 yılın belediye bütçesinden daha az borç var” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.