Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova BAL-GÖÇ, Hak ve Özgürlükler Hareketi’ni ağırladı

Bulgaristan Hak Ve Özgürlükler Hareketi Partisi, Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Yalova Şubesini ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2024 11:44
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2024 11:44
Kaynak: Serap Polat
Yalova BAL-GÖÇ, Hak ve Özgürlükler Hareketi’ni ağırladı

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinin Marmara Bölge Temsilciliği iftar programı düzenledi. İftar programının ardından Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Gençlik Kolları,  Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Yalova Şubesini ve Dr. Ahmet Doğan Kültür Merkezini ziyaret etti.

TÜRKİYE’DE YAŞAYAN BALKAN GÖÇMENLERİ OY KULLANMAYA DAVET EDİLDİ

Bulgaristan’da yaşayan Türklerin hak ve özgürlük mücadelesinin siyasi temsilcisi olan Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinin Marmara bölge temsilciliği geleneksel iftar programını bu yıl da gerçekleşirdi. Programa: HÖH Partisi Genel Başkanı Doç. Dr. Cevdet Çakırov başta olmak üzere: Yalova BAL-GÖÇ Başkanı Lütfi Özgür, Kocaeli, Ankara, Eskişehir, Sakarya, Bilecik, Yalova, Orhangazi ve İstanbul’da faaliyette bulunan balkan derneklerinin üyeleri katıldı. İftar öncesi öncesi HÖH Partisi Marmara Temsilcisi ve Yalova Bal-Göç Derneği Başkanı Lütfi Özgür, Genel Başkan Doç. Dr. Çakırov ve heyeti ile birlikte Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Tahir Büyükakın’ı makamında ziyaret etti. Vali Seddar Yavuz ve Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a Bulgaristan seçimlerine ve Bulgaristan Türklük davasına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür plaketi takdim eden heyet, ardından iftar programında hemşerileriyle bir araya geldi. İftarda, Türkiye-Bulgaristan ilişkilerinin ve HÖH Partisini iktidara taşımanın önemine dikkat çeken balkan göçmenleri, Bulgaristan'da yaşayan Türklerin hak ve özgürlükleri için Türkiye’de yaşayan Bulgaristan vatandaşı tüm seçmenleri Haziran ayında yapılması planlanan erken genel seçimlerde sandığa gitmeye davet ettiler.

PARTİNİN GENÇLİK KOLLARI YALOVA’YA GELDİ

Ardından Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisi Gençlik Kolları, Balkan Göçmenleri Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Yalova Şubesini ve Dr. Ahmet Doğan Kültür Merkezini ziyaret etti. HÖH Partisi Gençlik Kolları Eş Başkanları: İbrahim Zeydanov ve Tanzer Hüseyinov, Başkan Yardımcısı Serkant Seydamed ve Yönetim Kurulu Üyesi Okan Ali, Balkan Evindeki "Geçmişinle Geleceğini Aydınlat" Sergisini yerinde inceledi. Dernek Başkanı Lütfi Özgür, derneğin faaliyetleri hakkında HÖH heyetine bilgi verdi. Ardından HÖH Gençlik Kolları heyeti ile ortaklaşa gerçekleştirilebilecek uluslararası gençlik projeleri üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.

Serap Polat

Kaynak: Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.