Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Arif Laçin: Engelli ailelerine her ay 14 milyon TL ödeme

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Arif Laçin, Engelliler Haftası dolayısıyla açıklama yaptı. Yalova’da engelli bireylere yönelik hizmetlerin aksamadan devam ettiğini dile getiren Laçin, her ay engelli bireylerin ailelerine toplam 14 milyon lira ödeme gerçekleştirildiğini ifade etti

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2024 00:16
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2024 00:16
Kaynak: Murat Can Aytemur
Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Arif Laçin: Engelli ailelerine her ay 14 milyon TL ödeme

Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayınlayan Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Arif Laçin, mesajında engellilere yönelik verilen hizmetler ve destekler hakkında bilgiler paylaştı. Her ay bin 830 engelli için ailelerine 7 bin 608 TL ödeme yapıldığını ifade eden Laçin, “10-16 Mayıs tarihleri, Birleşmiş Milletlere üye tüm ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de her yıl, Engelliler Haftası olarak kabul edilmektedir. Bu doğrultuda kurumsal olarak, engellilerimize yönelik pozitif ayrımcılık gözetilmekte, toplumun her kesiminde, engelli bireylerin eğitim, istihdam ve sosyal haklardan tam ve eşit olarak yararlanmalarını sağlamak, onların, yaşamın her alanında var olmalarını sağlamak amacıyla farkındalık artırmaya çalışılmaktadır. Bizler millet olarak engellilerimiz için ayrı bir hassasiyete sahibiz. Onlara sunulacak tüm hizmetlerde en iyi standartlar hedeflenmektedir.

Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak bizler, engelli ve yaşlı hizmetleri alanı ile ilgili Yalova Elmalık Yolu mevkiinde kadın ve erkek olmak üzere iki farklı kuruluşta ve iki farklı Umut Evinde zihinsel engelli bireylere 109 kapasite ile kurum bakımı hizmeti, Çınarcık ve Paşakent’te 60 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımıza zihinsel ve bedensel gerilemeleri ve bakıma ihtiyaç duymaları nedeniyle, toplamda 180 kapasite ile kurum bakımı hizmeti vermekte, yine ilimiz sınırlarında bulunan Bir Hayat Butik Bakım Merkezi, Yusuf Zeytun Kaya Bakım Merkezi ve Kadıköy Bakım Merkezi ile ruhsal ve zihinsel engelli bireylere 240 kapasite ile bakım ve rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz. Ayrıca Müdürlüğümüz bünyesinde evde bakım hizmeti karşılığında her ay düzenli olarak bin 830 engelli birey için kişi başı 7.608,71 TL ödeme gerçekleştirilmektedir. Engelli bireylerimizin ailelerine her ay yaklaşık 14 milyon TL ödeme gerçekleştiriliyor. Sonuç olarak engelli bireylerimizin içinde bulundukları zorlu yaşam koşullarını kolaylaştırabilmek ve yaşamın her alanında eşit haklardan yararlanabilmelerini sağlayabilmek amacıyla çalışmalarımızı azami gayretle sürdürmekteyiz” dedi.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.