Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Uzmanlar Özel Öğretim Kursu, dershanecilikte de farkını ortaya koydu

Uzmanlar Koleji Kurucusu Abbas Kılınç ve Uzmanlar Özel Öğretim Kursu Müdürü Hasan Karakaş, Yalova’da bu yıl hizmete başlayan Uzmanlar Özel Öğretim Kursu’nun profesyonel eğitim sistemi hakkında Yalova Hayat’a bilgi verdi.

Haber Giriş Tarihi: 09.05.2024 16:00
Haber Güncellenme Tarihi: 09.05.2024 16:00
Kaynak: Yalova Hayat
Uzmanlar Özel Öğretim Kursu, dershanecilikte de farkını ortaya koydu

Yalova’da dershaneciliğin merkezini değiştirmeye geliyoruz” sloganıyla, 12 Ocak 2024 tarihinde Uzmanlar Özel Öğretim Kursu, eğitimde marka olmuş öğretmenlerle birlikte öğrencilerini hem akademik anlamda geliştiriyor hem de üniversiteye hazırlıyor.

Uzmanlar Özel Öğretim Kursu’nun kuruluşundan bu yana geçen sürede öğrencilere sunduğu hizmetleri ve Yalova’ya sağladığı katkıları Yalova Hayat’a anlatan Uzmanlar Koleji Kurucusu Abbas Kılınç, profesyonel yayınlar ve profesyonel bir kadroyla öğrencilerini desteklediklerini belirtti. Uzmanlar Özel Öğretim Kursu Müdürü Hasan Karakaş ise, yürüttükleri profesyonel çalışmaları hedefi yüksek olan öğrencilerle paylaşmak istediklerini aktardı.

“İyi değil, en iyi olmak için yola çıktık”

Uzmanlar Özel Öğretim Kursu’nda öğrencileri bekleyen imkanlar hakkında bilgi veren Uzmanlar Koleji Kurucusu Abbas Kılınç, “2000 yılından itibaren eğitim sektöründe görev yapıyorum. 2018’den itibaren Uzmanlar Koleji markasıyla Özel okul sektöründe hizmet vermeye devam ediyoruz.

12 Ocak 2024 tarihinde dershane sektöründe marka olmuş öğretmen arkadaşlarımızla Birlikte Uzmanlar Kurs Merkezinde yeni bir ortaklık kurduk. İyi değil, en iyi olmak için tecrübeli öğretmen arkadaşlarla birleşme yoluna gittik. Kurs sektöründeki büyük bir gelişmenin temellerini attık. Uzmanlar Koleji zaten eğitim sektöründeki farkını ve başarısını ispatlamış bir kurum. Kurs sektöründe de aynı başarıyı, aynı hedef kitleyi, aynı akademik kadronun kalitesiyle buluşturmayı hedefliyoruz. Buradaki temel olarak profesyonel ekipler dışında farklı bir konseptle, farklı bir çalışmayla eğitim hayatımızı sürdürebilmeyi hedefliyoruz.” dedi.

“Profesyonel bir ekiple çalışmamızı devam ettiriyoruz”

Kurs bünyesinde öğlencilere sundukları ayrıcalıkları aktaran Abbas Kılınç, uzman öğretmen kadrosu hakkında da bilgi vererek, “Kendi kurs bünyemizde kütüphane hizmeti, deneme kulübü, eğitim koçluk ve Üçdörtbeş Yayınlarının akademik anlamda yayın desteğiyle dershanede farklı bir alan açıyoruz. Ulaşılabilirliği, lokasyonu ile Yalova içerisinde en güzel konumda olan Uzmanlar Kurs Merkezi Yalova’nın tam merkezinde yer alıyor. Deniz manzaralı kütüphanesi ile çocuklarımıza sessiz bir ortamda ders çalışabilme imkanı sunuyoruz.

Aynı şekilde öğrencilerimiz koçluk hizmeti almanın yanı sıra deneme kulüplerinde hafta sonları denemeye girerek kendilerini ölçebiliyor. Kütüphanenin ve okul çalışmalarının bir arada bulunması için profesyonel bir ekiple çalışmamızı devam ettiriyoruz. Derslerde tüm eğitim sürecini dijitalleştiren akıllı tahtalarımızla gerçekleştiriyoruz. Yalova'da kurslarda akıllı tahta ile etkileşimli ders yapan tek kurumuz. Matematik öğretmenlerimiz önümüzdeki yılda birlikte çalışacağımız Mehmet İşcan ve Ali Aksu, Fizik öğretmenlerimiz Uğur Kaya ve Mümin Yılmaz, Kimya öğretmenimiz Esra Bahar, Türkçe öğretmenimiz Tuğçem Kazak. Daha birçok sürprizler önümüzdeki dönemde öğrencilerimizi bekliyor.” açıklamasında bulundu.

“Profesyonel yayın ve profesyonel kadroyu birleştirdik”

Eğitim sektörünün önderlerinden olan ve yayıncılık alanında markalaşan Üçdörtbeş Yayınlarının All Star çalışmasıyla birliktelik kurduklarını aktaran Abbas Kılınç, “Üçdörtbeş Yayınları sadece kurumlara özel, kurumsal soru bankalarıyla, konu anlatımları ve videoyla desteklenen eğitim materyalleriyle çocuklarımızı destekleyecek. 58 tane kitap, 14 tane deneme sınavı ve koçluk hizmetleri ile profesyonel yayın ve profesyonel kadroyu birleştirip önümüzdeki yıl öğrencilerimize daha güzel bir hizmet sunmayı hedefliyoruz.

Daha önce dershaneciliğin merkezini değiştireceğimizi söylemiştik. Gerçekten açıldığımız günden bu yana kısa bir süre içinde eğitim merkezi Uzmanlar’a kaydı. Merkezin burada toplandığını net bir şekilde görmekteyiz. Üniversite sınavında hedefi yüksek olan, Türkiye’de ilk 1000’lere, 10 binlere girmeyi hedeflemiş öğrenciler ile 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerini okula destek kurslarımızda buluşturmak istiyoruz.

Bu öğrencilerimizin akademik başarısını profesyonel bir şekilde artırmak için çaba sarf edeceğiz.” şeklinde bilgi verdi.

“Sizleri kursumuzla görüşmeye bekliyoruz”

Profesyonel bir ekibi koordine ettiği için gurur duyduğunu ifade eden Uzmanlar Özel Öğretim Kursu Müdürü Hasan Karakaş ise, “Üçdörtbeş Yayınlarıyla bu koordinasyonu beraber yürüttüğümüz için çok şanslıyız. Bu şansı tüm hedefi yüksek olan öğrencilerimizle paylaşmak istiyoruz. Sizleri kursumuzla görüşmeye bekliyoruz.” dedi.

Serap Polat

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.