Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Proje Takımı kuruluyor

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Soygüzel’in de yer aldığı Türkiye Kent Konseyleri Birliği Toplantısında illerde birer Proje Takımı kurulması kararı alındı

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2024 12:49
Haber Güncellenme Tarihi: 26.03.2024 12:49
Kaynak: Yalova Hayat
Türkiye Kent Konseyleri Birliği Proje Takımı kuruluyor

Türkiye Kent Konseyleri Birliği 15. Dönem Yönetim Kurulu, ilk toplantılarını gerçekleştirmek üzere Kocaeli Kent Konseyi ev sahipliğinde Dönem Başkanı Sedat Köse başkanlığında bir araya geldi. Yalova İl Genel Meclisi Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Soygüzel’in katıldığı toplantıda yeni dönem çalışmaları ile ilgili önemli kararlar alındı. Toplantıda yerel seçimler sonrası, belediye başkanlıklarına yönelik iyi niyet ve tebrik mesajı içeren, daha da önemlisi 5393 Sayılı Belediye Kanunun 76. Maddesine istinaden seçildikleri il ya da ilçelerde kent konseyi kurmaları ve kent konseylerini çalışmalarına dâhil etmeleri için bir çağrıda bulunma kararı alındı. Birlik Yönetim Kurulu, şehirlerin kalkınması ve gelişmesi adına, merkezi yönetim ve yerel yönetimlerle birlikte çalışmak ve toplumsal katılımı güçlendirmek konusunda kararlı oldukları mesajını verdiler.

Toplantıda kentsel sorunların çözümü ve sürdürülebilir kentler için ulusal ve uluslararası hibe programlarından yararlanmak amacı ile önemli bir karar alındı. Bu karar doğrultusunda Birlik üyesi Kent Konseylerinden uzmanların yer alacağı ‘Kent Konseyleri Birliği Proje Takımı’ kurulması kararı alındı.Proje Takımı Avrupa Birliği hibe programları başta olmak üzere diğer hibe programlarından yararlanmak için yakın zamanda proje kampında bir araya gelecek. İl Genel Meclisi Başkanı ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Soygüzel’in destek sağlayacağı Proje Takımında, Başkan Soygüzel’in önerisi üzerine Yalova Kent Konseyi adına Genel Sekreter Erkan Çetintaş yer alacak.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.