Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türkiye’de bir ilk! Cumhuriyetin 100. Yılı Meclis Özel Oturumu kitapçık haline getirildi

Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Cumhuriyetimizin 100.Yılı nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştirilen, 100.Yıl Özel Oturumunun kitapçık haline getirildiğini duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 04.01.2024 02:55
Haber Güncellenme Tarihi: 04.01.2024 02:55
Kaynak: Murat Can Aytemur
Türkiye’de bir ilk! Cumhuriyetin 100. Yılı Meclis Özel Oturumu kitapçık haline getirildi

Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenlenmiş olan İl Genel Meclisi Cumhuriyetin 100. Yılı Özel Oturumunu kitapçık haline getirdiklerini açıkladı.

Cumhuriyetin 100. Yılına özel olarak gerçekleştirilmiş olan Yalova İl Genel Meclisinin yaptığı oturum Türkiye genelinde bir ilk olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda gerçekleştirilen oturuma özel olarak hazırlanmış olan kitapçıkta Türkiye’de ilk kez Yalova İl Genel Meclisi tarafından hayata geçirildi.

 

‘’Umarım bizden sonra ki kuşaklara bir örnek olarak kalır’’

Yalova İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel 100.yıl özel oturumu ve yayınlanan kitapçık hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Hasan Soygüzel yapmış olduğu açıklamada, “Yalova İl Genel Meclisi olarak 2023 yılı biliyorsunuz Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümüydü ve bununla ilgili ilimizde birçok etkinlik yapıldı. Bunlardan bir tanesi de bizim Yalova İl Genel Meclisi olarak yaptığımız 29 Ekim’de İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Cumhuriyetimizin 100. Yılı Meclis Özel Oturumu idi. Bu meclis özel oturumu gerçekten Cumhuriyetimizin 100. Yılına yakışır bir biçimde son derece anlamlı bir toplantı oldu. Meclis toplantısında öncelikle Cumhurbaşkanımızın, Cumhuriyetin 100. Yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajı okuduk. Daha sonra ben İl Genel Meclisi Başkanı olarak Türkiye Cumhuriyetinin 100. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir kutlama konuşması gerçekleştirdim ve daha sonra da İl Genel Meclisimizde temsil edilen siyasi parti grupları her biri bir kutlama konuşması gerçekleştirdiler. Bu çerçevede Ak Parti Grubu, CHP Grubu, MHP Grubu ve Memleket Partisi Grubu birer konuşma yaptılar. Milletvekilimiz Ahmet Büyükgümüş’te meclis toplantımıza katılmıştı kendileri de bir konuşma yaptı. Son olarak da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetimizin ilanı sonrasında Cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı ilk konuşmayı mecliste okuduk. Gerçekten son derece anlamlı bir etkinlikti. Şimdi İl Genel Meclisinin yaptığı bu özel oturum bir kitapçık olarak yayınlandı. Umarım bizden sonra ki kuşaklara bir örnek olarak kalır. Böylece Cumhuriyetimizin 100. Yılını da anlamlı bir biçimde kutlamaya yönelik görevimizi gerçekleştirmiş olduk’’ diye belirtti ve sözlerinin devamında, ‘'Özel oturum yapılması da aynı zamanda bir ilk olma özelliği taşıyor, Türkiye’deki diğer il genel meclislerinde ya da belediye meclislerinde, yaptığımız tespitlere göre bizim yaptığımız şekilde bir özel oturum yapılmadı’’ diye ekledi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.