Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TSK Vakfı ve Yalova OSB arasında iş birliği konuşuldu

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Yalova Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Direnç Özdemir, Yalova Teknopark Genel Müdürü Yasin Gök ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Bilal Topçu’yu makamında ziyaret ettiler

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2023 13:18
Haber Güncellenme Tarihi: 13.12.2023 13:18
Kaynak: Yalova Hayat
TSK Vakfı ve Yalova OSB arasında iş birliği konuşuldu

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü Bilal Topçu, Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Yalova Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Direnç Özdemir ile Yalova Teknopark Genel Müdürü Yasin Gök’ü makamında ağırladı. Ziyarette, Vakıf ve OSB arasında ortak projeler ve iş birlikleri konuşuldu. Topçu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, vakıf çalışmaları ve TSK’nın güçlendirilmesine yönelik sürdürülen projelerle ilgili bilgiler verdi. Topçu, Yalova Makine İhtisas OSB’nin tamamlandığında ülkemiz ekonomisine önemli katkı sağlayacağını belirterek, “Yalova Makine İhtisas OSB, savunma sanayi başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösterecek. Bu OSB, ülkemizin yerli ve milli üretimine büyük destek olacak. Biz de TSK Güçlendirme Vakfı olarak, bu OSB ile ortak projeler geliştirmek istiyoruz. Ayrıca, Yalova Üniversitesi ile yürütülen ortak çalışmaları da yakından takip ediyor ve yürekten destekliyoruz” dedi.

Özdemir ise, TSK Güçlendirme Vakfı’nın çalışmalarının çok önemli olduğunu vurgulayarak, “TSK Güçlendirme Vakfı, ülkemizin savunma gücünü artırmak için çok değerli projeler yürütüyor. Biz de Yalova Makine İhtisas OSB olarak, vakıf ile iş birliği içinde olmaktan gurur duyuyoruz. OSB’mizde vakfı en kısa zamanda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacağız” diye konuştu.

Gök de, Yalova Teknopark’ın faaliyetleri ve hedefleri hakkında bilgi vererek, “Yalova Teknopark, Yalova Üniversitesi ile iş birliği halinde, teknoloji odaklı girişimcilik ekosistemini geliştirmek için çalışıyor. Yalova Teknopark, savunma sanayi, makine, otomotiv, enerji, çevre, biyoteknoloji gibi birçok alanda AR-GE ve inovasyon projelerine ev sahipliği yapıyor. TSK Güçlendirme Vakfı ile de ortak çalışmalar yapmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.