Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ticaret İl Müdürlüğü personeline yönelik eğitime Yalova’dan temsilciler katıldı

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü'nün ve İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün denetimleri kapsamında Ticaret İl Müdürlükleri personeline yönelik hizmet içi eğitim programları devam ediyor. Düzenlenen eğitim programına Yalova’dan da temsilciler katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2024 09:14
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2024 09:14
Kaynak: Murat Can Aytemur
Ticaret İl Müdürlüğü personeline yönelik eğitime Yalova’dan temsilciler katıldı

08 Mayıs-10 Haziran 2024 tarihleri arasında 23 bölgede gerçekleştirilen eğitim programlarında, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nün ve İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nün görev alanı kapsamındaki fiyat etiketi, satış sonrası hizmetler, garanti belgesi, iş yeri dışında satışlar, mesafeli satışlar, haksız fiyat artışları, ticari elektronik iletiler ile taşınmaz ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin Ticaret İl Müdürlükleri eliyle yapılmakta olan denetimleri gerçekleştiren Ticaret İl Müdürlüğü personeline yönelik 23 bölgede toplanmak suretiyle hizmet içi eğitim programı planlandı.

Eğitim Programları, 17.05.2024 tarihinde Antalya ve Bursa Ticaret İl Müdürlüklerinin ev sahipliğinde, Burdur, Isparta, Denizli, Yalova ve Bilecik Ticaret İl Müdürlüklerinin de katılımı ile gerçekleştirilmiş olup, programların devam edeceği bildirildi. Gerçekleştirilen eğitimlerin, Ticaret İl Müdürlükleri personelinin denetimlerini daha etkin bir şekilde gerçekleştirebilmeleri ve tüketicilerin haklarını koruyabilmeleri adına önemli olduğu vurgulandı.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.