Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Subaşı beldesinde örnek uygulama

Subaşı Belediyesi temiz enerjiden faydalanmak ve belediyede tasarruf sağlamak adına beldenin ana arterlerinde güneş enerji paneli olan elektrik direklerini kullanıma sokmaya başladı

Haber Giriş Tarihi: 13.03.2024 12:54
Haber Güncellenme Tarihi: 13.03.2024 12:54
Kaynak: Yalova Hayat
Subaşı beldesinde örnek uygulama

Subaşı Belediyesi, sürdürülebilir ve temiz enerji kullanımını teşvik etmek amacıyla, beldenin ana arterlerine güneş enerjili aydınlatma direkleri yerleştirmeye başladı. Bu yenilikçi adımı, hem enerji tasarrufu sağlamak hem de çevre dostu bir alternatif sunmak için attıklarını dile getiren Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, “İlk etapta ihtiyaç duyulan bölgelerde başlattığımız bu uygulamayı, ilerleyen zamanlarda tüm belde geneline yaymayı hedefliyoruz. Güneş enerjili aydınlatmalar sayesinde, belediye bütçemizde önemli bir enerji tasarrufu sağlayarak, aynı zamanda temiz enerji kullanımını artıracağız” dedi.

Yeni nesil aydınlatma sistemleri, beldede yaşayan vatandaşlar tarafından da büyük beğeni topladı. Vatandaşlar, bu uygulamanın yaygınlaştırılmasını talep ettiklerini ve Belediye Başkanı Canbay’ı çevreci yaklaşımı için kutladıklarını ifade ettiler.Vatandaşlardan gelen geri dönüşlerin kendisini çok mutlu ettiğini vurgulayan Canbay, “Vatandaşlarımızın memnuniyeti ve desteği bizim için çok değerli. Güneş enerjili aydınlatma direklerimiz, hem maliyet etkin hem de çevreye saygılı bir çözüm sunuyor. Bu projeyi genişleterek, Subaşı’nı temiz enerjinin öncüsü yapmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Subaşı Belediyesi’nin bu öncü çalışması, diğer yerel yönetimlere de ilham vererek, temiz enerji kullanımının yaygınlaştırılmasında önemli bir adım olması bekleniyor.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.