Hava Durumu

Soygüzel, Dirençlilik Forumu’na katıldı

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Trabzon’da gerçekleştirilen Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatı (UCLG-MEWA) Dirençlilik Forumu ve Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 25.06.2023 18:03
Haber Güncellenme Tarihi: 25.06.2023 18:03
https://www.yalovahayat.com/
Soygüzel, Dirençlilik Forumu’na katıldı

Yalova İl Özel İdaresi’nin üyesi olduğu UCLG-MEWA Dirençlilik Forumu ve Yönetim Kurulu Toplantısı, 21-23 Haziran 2023 tarihlerinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Forum kapsamında aynı zamanda Dirençlilik Eğitimi, Üst Düzey Dirençlilik Diyaloğu ve Dirençlilik Deklarasyonu Lansmanı düzenlendi.

Dirençlilik Forumu’nda, şehirlerin afetlere dayanıklı hale getirilmesi amacıyla 16 farklı ülkeden yerel yönetim temsilcilerinin imza altına aldığı “Trabzon Dirençlilik Deklarasyonu” kabul edilerek kamuoyuyla paylaşıldı. Deklarasyonda, dirençli şehirlerin inşası için ortak bir vizyon ve eylem planı ortaya konuldu.

Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ise UCLG-MEWA’nın faaliyet raporu, faaliyet programı, mali raporlar ve üyelik hareketleri görüşülerek karara bağlandı.

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, toplantılara katılarak UCLG-MEWA Başkanlık Divanı olarak çok önemli kararlar aldıklarını belirtti. Soygüzel, “UCLG-MEWA olarak bölgesel işbirliği ve dayanışmayı güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dirençli şehirlerin inşası için ortak bir vizyon ve eylem planını hayata geçirmek için çaba gösteriyoruz. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na ev sahipliği için teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.