Hava Durumu

“Sizin Biriktirdiğiniz Sorunları Çözüyoruz”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Elmalık ve Kirazlı köylerinde yaşanan su sorunundan dolayı meclise gelmeyerek protesto eden CHP Meclis üyelerini sert bir dille eleştirirdi. Meclisin sorunların çözüm yeri olduğunu dile getiren Tutuk, “Yıllardır sizin yapamadıklarınızı yapmak ve biriktirdiğiniz sorunları çözmek için uğraşıyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2023 16:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2023 16:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
“Sizin Biriktirdiğiniz Sorunları Çözüyoruz”

Yalova Belediye Meclisi Ağustos ayı olağan toplantısına CHP’li meclis üyelerinin Elmalık ve Kirazlı Köylerindeki su sorununu gerekçe göstererek meclise gelmemeleri ve protesto etmeleri damga vurdu. Bu noktada meclis AK Parti, MHP, İYİ Parti ve bağımsız meclis üyelerinin salt çoğunluğu oluşturmaları sonrasında olağan oturumuna devam etti. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk ise, CHP’li Meclis üyelerini sert bir dille eleştirdi. Meclisin çözüm üretme yeri olduğunu hatırlatan Tutuk, CHP’li meclis üyelerinin tutumları ile çözümsüzlüğün bir parçası olmayı tercih ettiklerini ifade etti. Verilemeyecek hiçbir cevaplarının olmadığının altını çizen Tutuk, “CHP grubu yaşanan su sorununu bahane ederek meclisi protesto etmiş. Ama protesto edilecek yer Yalova Belediye Meclisi değildir. Burada mecliste bize istedikleri her şeyi kamuoyunun önünde canlı yayında sorabilirler. Verilemeyecek hiçbir hesabımız ve cevabımız yok. Yalova halkı kim ne yapıyor, nasıl çalışıyor, kim daha önce ne yapmış çok iyi biliyor. Biz bu makamda onların yapamadıklarını yapmak için çalışıyoruz. Yıllardır yapamadıkları ve biriktirdikleri sorunları çözmek için uğraşıyoruz. Şu anda bir yerde bir aksama varsa onların yapamadığı, beceremediği işlerden dolayı bu hale geldi. Ama şüpheleri olmasın onların çözemediklerini biz çözeceğiz” dedi.


Yalova Belediye Binası yıkılıyor
Yalova Belediye Meclisi olağan toplantısında çok önemli bir ek gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi. Yalova Belediyesi tarafından yetkili bir firmaya yaptırılan Yalova Belediye binası Risk Analizi raporunun gelmesi ve binanın riskli bulunması konusu mecliste konuşuldu. Rapora göre binanın yıkılması gerekiyor. Yalova Belediye Meclisi binanın yıkımı ile ilgili 15 günlük itiraz süresi içerisinde yıkıma itiraz etmemeyi oy birliği ile kabul etti. Ardından Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk bir açıklama yaparak belediye personellerini güçlendirilmiş bir binaya sokamayacağını dile getirerek, “Yalova Belediye Binasının riskli yapı analizinin sonuçları geldi. Bina riskli yapı olarak belirlendi. Bu kapsamda binanın yıkımı için karar alacağız. Bu karara 15 gün içerisinde itiraz yolu açıktır. Bakanlık da binanın riskli yapı olduğunu onayladı.  Belediye binamız güçlendirilebilir mi güçlendirilemez mi düşünüyoruz ama Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili yıkan deprem sonrasında ben belediye personellerimizin güçlendirilmiş binaya girmesini uygun görmüyorum. Bu binayı yıkacağız. Nasıl bir belediye binası yapacağımızı da hep birlikte istişare edecek ve karar vereceğiz. Altında otoparkı olan, yemekhanesi olan, Kreşi olan, Kütüphanesi olan, İçerisinde 2 ya da 2 meclis salonu olan, deprem izolatörlü bir deprem binası yapmak istiyoruz” diye konuştu.


Yalovaspor’a yeni yönetim yapılacak
Yalovaspor’un, Yalova Belediyesi bünyesine geçmesi sonrasında Yalova Belediyespor yönetiminin aynı anda Yalovaspor’un da yönetimi olmasına vurgu yapan İYİ Partili meclis üyesi Erol Duman’a cevap veren Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Yalovaspor siyaset üstüdür. Sen ben yok Yalovaspor var diyoruz zaten. Yalova Belediyespor’un 3 yıldır olan yönetimi Yalovaspor’un belediye bünyesine geçmesi ve yönetiminin de fesh olması sonrasında Yalova Belediyespor yönetimi Yalovaspor’un başında kaldı. Süper amatör ligden Bölgesel Amatör Lig’e çıktığımızda o zaman Yalovaspor’a bir yönetim yapacağız. O zaman tüm Yalova’yı kucaklayacak, spor camiamızı kucaklayacak ama kesinlikle siyasi olmayacak bir yönetim oluşturulacak. Yalovaspor 1 yıl içerisinde BAL’a ardından da profesyonel lige çıkacak. Yalovaspor’un hak ettiği yer süper amatör lig değil” şeklinde konuştu.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.