Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Seyyar satıcılar, pazarcı esnafını mağdur ediyor

Yalova Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Orhan Seyfi Kalyoncu, cadde ve kaldırımlarda kaçak satış yapan seyyar satıcıların pazarcı esnafının işlerini olumsuz etkilediğini belirtti. Kalyoncu, bu konuda devlet kurumlarını gerekli çalışmaları yapmaya davet etti ve bir açıklama yayınladı

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2024 00:21
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2024 00:23
Kaynak: Yalova Hayat
Seyyar satıcılar, pazarcı esnafını mağdur ediyor

Pazarcı esnafı, vergi mükellefiyeti ve gerekli izinleri olmayan, yasal zorunlulukları yerine getirmeyen caddelerde ve kaldırımlarda kaçak olarak satış yapan seyyar satıcılar nedeniyle zor durumda. Bu durum, pazarcı esnafının işlerini sekteye uğratırken haksız rekabete de yol açıyor.
Yalova Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Orhan Seyfi Kalyoncu, konuyla ilgili bir açıklama yayınlayarak bu soruna dikkat çekti. Kalyoncu, zorlu kış mevsiminden sonra büyük bir umutla yaz sezonunu bekleyen pazarcı esnafının, kayıt dışı ile mücadelede devlet kurumlarının gerekli çalışmaları yapmasını ve belediyelerden zabıtaları tarafından sürekli ve düzenli denetim yapılmasını talep etti.
Kalyoncu yaptığı açıklamada, "İlimizdeki birçok noktada, belediyelerden izin alarak veya almadan büyük marketler, bakkallar, kuruyemişçiler ve diğer esnaf grupları, kaldırımları işgal ederek haksız rekabet yaratmakta ve esnafımıza zarar vermektedir” ifadelerine yer verildi.
Kanunlara göre izinsiz satışa kesinlikle müsaade edilmemesi gerektiğini ve tüm merkez ve ilçe belediyelerinden esnaf adına bu durumların önüne geçilmesi ve kaçak satışlara izin verilmemesini rica eden Kalyoncu, ayrıca kayıtdışı çalışan ve nereden aldığı belli olmayan, hal dışı ürünler satan herkesin satışına kesinlikle izin verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.