Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ÖSYM duyurdu: KPSS başvuruları başladı! KPSS 2024 başvuru ücreti ne kadar? Son başvuru tarihi ne zaman?

Milyonlarca adayın beklediği KPSS Lisans başvuruları başladı. Üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden mezun olan adayların memur olmak için girmesi gereken Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için başvuru ekranı ÖSYM internet sitesi üzerinden açıldı. Başvuru ücreti ve son başvuru tarihi merak konusu olmuştu. Peki, KPSS 2024 başvuru ücreti ne kadar? Son başvuru tarihi ne zaman? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 03.05.2024 16:19
Haber Güncellenme Tarihi: 03.05.2024 16:19
Kaynak: Hilal Baldemir
ÖSYM duyurdu: KPSS başvuruları başladı! KPSS 2024 başvuru ücreti ne kadar? Son başvuru tarihi ne zaman?

Kamu Personel Seçme Sınavı (2024-KPSS) lisans sınavı başvuruları başladı. Her yıl gerçekleştiren KPSS Lisans oturumu milyonlarca adayın memur olma yolunda geçmesi gereken önemli bir engel. Başvuruların başlamasıyla birlikte adaylar başvuru ücretlerini ve son başvuru tarihini araştırmaya başladı. Peki, KPSS 2024 başvuru ücreti ne kadar? Son başvuru tarihi ne zaman? İşte detaylar...

14 Temmuz'da gerçekleştirilecek olan KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) sınavı öncesinde başlayan KPSS başvuruları, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Aday İşlemleri Sistemi (AİS) ekranı üzerinden adayların erişimine açıldı.

Neredeyse milyonlarca kişinin heyecanla beklediği 2024 KPSS Lisans başvuruları bugünden itibaren yapılabilecek.

SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

2024 Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (2024-KPSS Lisans) Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 14 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak. Alan Bilgisi oturumları 20-21 Temmuz 2024 tarihlerinde yapılacak. Son olarak ise MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumu (ÖABT) 4 Ağustos 2024 tarihinde yapılacak.

Adayların tümü, 2024-KPSS Lisans Sınavı’na başvurarak 14 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak olan sabah oturumuna girmek mecburiyetindedir. Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri alanlarına göre karar verecekler.

SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

2024-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültüre, Eğitim Bilimlerine, Alan Bilgisine ve ÖABT’ye girecek olanlar için başvurular 3-15 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacak. DHBT’ye girecek olanların başvuruları ise 9-15 Ağustos 2024 tarihleri arasında alınacak.

KPSS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Başvuruların 3 Mayıs 2024 tarihinde saat 15.30'dan itibaren başlamasının ardından adaylar başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilecekleri gibi ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan da yapabilecek.

KPSS 2024 BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

2024 KPSS başvurularının başlamasıyla birlikte, başvuru ücretinin ne kadar olduğu adaylar tarafından oldukça merak ediliyor. Bu yılın KPSS başvuru ücreti her bir oturum için 350,00 TL olarak belirlendi.

Geçtiğimiz yıl KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (her bir oturum için) için 150,00 TL, KPSS Alan Bilgisi Sınavları (her bir oturum için) için 100,00 TL, ÖABT (her bir öabt alanı için) için ise 150,00 TL alınmıştı.

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.