Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü,Yalova Makine OSB’yi ziyaret etti

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü ve yönetim kurulu üyeleri, Yalova Makine Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir’i ziyaret etti. Özdemir, OSB’nin çevreye duyarlı ve yenilikçi çalışmalarını anlattı. Kütükçü, Özdemir’i kutlayarak, Yalova Makine OSB’nin ülkenin örnek OSB’lerinden birisi olduğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2024 16:29
Haber Güncellenme Tarihi: 30.01.2024 16:29
Kaynak: Yalova Hayat
OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü,Yalova Makine OSB’yi ziyaret etti

Yalova Makine OSB merkezinde konuklarını kabul eden Özdemir, OSB’nin vizyonu, misyonu ve hedefleri hakkında OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü ve yönetim Kurulu üyelerine bilgiler verdi. Özdemir, “Yalova Makine İhtisas OSB olarak önceliğimizi çevreye veriyoruz. Yeşil OSB unvanını uluslararası boyutta kazanmak temel hedeflerimiz arasında ilk sırayı almaktadır.

Bu doğrultuda gerekli altyapı ve üstyapı yatırımları yapmayı, OSB’nin ortak enerji tüketimlerini OSB içerisinde kurulacak güneş enerji santralinden temin etmeyi, arıtma tesisini ileri arıtma olarak dizayn ederek, arıtılan suyu sulama suyu olarak OSB katılımcılarının hizmetine sunmayı, yenilenebilir enerji yatırımları yaparak, OSB katılımcısının enerji birim fiyatlarını OSB’lerdeki ortamla fiyatlardan en az yüzde 20 daha uygun hale getirmek, limanlara, demiryolu bağlantısı yapmak suretiyle OSB katılımcısının nakliye maliyetlerini minimize etmeyi, OSB içerisinde antrepo- depo kurmak ve işletmek suretiyle OSB katılımcısının lojistik maliyetini minimize etmeyi, fabrika inşaatları aşamasında, yüzde yüzü OSB’ye ait YİMES İnşaat A.Ş. marifetiyle minimum bedelle ve uzun vadeli ödeme planlı ödeme kolaylıklarıyla fabrika inşaatları için katılımcının yatırım maliyetini minimize etmeyi ve son olarak kurulacak çevre laboratuvarı, ortak sağlık güvenlik birimi, atık yönetim tesisi ile katılımcının zorunlu gelir ve gider harcamalarını minimize etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

“Ülkeye örnek bir OSB”

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü ise, Yalova Makine OSB’nin her açıdan ülkenin örnek OSB’lerinden birisi olduğunu ifade ederek, ortaya konan çalışmadan dolayı Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir’i kutladı. Kütükçü, “Yalova Makine OSB, çevreye duyarlı, yenilikçi ve katılımcı odaklı bir OSB olarak dikkat çekiyor. OSB’nin vizyonu, misyonu ve hedefleri, ülkemizin sanayi ve ekonomi alanında ilerlemesine katkı sağlayacak niteliktedir. OSB’nin yeşil OSB unvanını uluslararası boyutta kazanma hedefini destekliyor ve takdir ediyoruz. OSB’nin altyapı ve üstyapı yatırımları, enerji verimliliği, lojistik kolaylıkları, fabrika inşaatları ve çevre laboratuvarı gibi çalışmaları, OSB katılımcılarının maliyetlerini minimize ederek, rekabet güçlerini artıracaktır. OSB’nin limanlara ve demiryolu bağlantısına sahip olması, OSB’nin ulusal ve uluslararası pazarlara ulaşmasını kolaylaştıracaktır. OSB’nin ortak sağlık güvenlik birimi, atık yönetim tesisi gibi hizmetleri, OSB katılımcılarının zorunlu gelir ve gider harcamalarını azaltacaktır. Tüm bu çalışmalar, OSB’nin sürdürülebilir bir OSB olmasını sağlayacaktır.” diye konuştu.

“OSBÜK OSB’lerin sesi oluyor”

Ziyaretlerinden dolayı OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü’ye teşekkür de eden Yalova OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Teşrifleri, destekleri ve vizyoner yaklaşımları için kendilerine teşekkür ediyoruz. OSBÜK’ün OSB’lerin sorunlarına ve taleplerine duyarlı olması, OSB’lerin gelişmesine ve güçlenmesine katkı sağlamaktadır. OSBÜK’ün OSB’ler arasındaki işbirliği ve koordinasyonu sağlaması, OSB’lerin sinerji yaratmasına ve ortak çıkarlarını korumasına yardımcı olmaktadır. OSBÜK’ün OSB’lerin sesi ve temsilcisi olması, OSB’lerin kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerini geliştirmesine ve etkinliğini artırmasına imkan vermektedir. OSBÜK’ün OSB’lerin başarısı için çalıştığını biliyor ve takdir ediyoruz.” dedi.
Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, ziyaretin anısına OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü’ye bir de hediye sundu.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.